ایده هایی برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن

در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری که برای خانه‌های امروزی مناسب باشد، حتما آن را براق و ساده نگه دارید. چه به‌دنبال فضایی رسمی برای مهمانی شام باشید و چه فضایی راحت‌تر برای سرو غذای خود در نظر داشته باشید، نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری‌تان تأثیر بسیاری بر احساس شما و مهمانان‌تان خواهد داشت. دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری یا سبک مدرن آن، رنگ دیوار، ظروف غذاخوری و… می‌تواند تاثیر بیشتری از آنچه تصور می‌کنید در زمان صرف غذای شما داشته باشد.

به گفته ربکا اسنودن، یک فرد پیشرو در دکوراسیون داخلی خانه، نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری شما می تواند بر آنچه می خورید هم تأثیر بگذارد، پس چه خوب است اگر آن را به نحوه‌ای صحیح انجام دهید. بیایید با رنگ‌های مناسب به اتاق غذاخوری خود حس آرامش هدیه دهید. در این مقاله تمام آنچه از تجربه برمی‌آید را برای بهترین نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری برای شما ارائه خواهیم داد.

اصول اولیه برای ایجاد اتاق ناهارخوری

با پیش‌روی رویکردی آرام‌تر برای زندگی و کاهش متراژ خانه‌ها، دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری به‌نفع طراحی آرام و سبک، کنار گذاشته شده است. بااین‌حال هنوز هم می‌شود در متراژهای کم، یک دکوراسیون منحصر‌به‌فرد ایجاد کرد که نقطه عطف خانه شما محسوب شود.

نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری با پلان‌باز یک انتخاب محبوب است؛ مهم نیست که فضای اتاق ناهارخوری شما بزرگ یا کوچک باشد ، انتخاب یک دکوراسیون متناسب با فضای خانه، می‌تواند فضایی کلاسیک، مدرن، رسمی و غیر رسمی برای خانه شما ایجاد کند. نکته کلیدی در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، آن است که فضا را مشخص کنید، یک فرش با اندازه‌ای سخاوت‌مندانه پهن کنید، میز و صندلی‌ها را روی فرش قرار دهید و یک چراغ‌آویز بزرگ بالای آن آویزان کنید.

پس‌ازآن در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، سعی کنید ترکیبی از مبلمان مدرن و سنتی، مانند صندلی‌های غذاخوری مدرن را با یک میز خانه ناهارخوری مدرن، ترکیب کنید و تنها با استفاده از یک یا دو رنگ در کل اتاق ناهارخوری، ظاهر را یکسان کنید. همچنین به مسائل مربوط به آکوستیک و فنگ‌شو هم توجه کنید؛ فرش و مبلمان ساده به جذب صدا و نور کمک می‌کنند.

انتخاب میز و مبلمان در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری می‌تواند یک بیانیه بزرگ در خانه شما باشد؛ این مکانی است که دوستان و خانواده با هم متحد می‌شوند، مکانی که در آن غذاهای ویژه سرو می‌شود و خاطرات جدیدی در آن ایجاد می شود، جایی که همه دور هم جمع می‌شوند، مهم نیست در کدام فصل باشد. بنابراین اگر مشتاق هستید نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری خود را احیا کنید و به این منطقه عشق تزریق کنید، اکنون زمان مناسبی برای شروع چنین پروژه‌ای است!


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید میز ناهار خوری


پیدا کردن میز و مبلمان عالی همیشه مانند پیاده‌روی در پارک آسان نیست. میز و مبلمان از هر شکل و متریالی وجود دارد که طیف وسیعی از رنگ‌ها و مدل‌ها را شامل می‌شود. بنابراین، انتخاب مبلمان و میز مناسب به‌طور کامل به وضعیت و سبک زندگی شما بستگی دارد. این امر در مورد انتخاب صحیح صندلی‌های ناهارخوری هم صدق می‌کند. صندلی‌های میز ناهارخوری جزء ضروری هر چیدمان اتاق ناهارخوری هستند؛ پس از خرید میز ناهارخوری رویایی خود را پیدا کردید، صندلی‌ها ممکن است مانند یک یادداشت چرک‌نویس، اولویت پایین‌تری داشته باشند. با‌این‌حال، انتخاب صندلی مناسب می‌تواند تاثیر بسیاری بر زیبایی نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری شما داشته باشد، بنابراین صندلی‌ها، میز و مبلمان را متناسب با یکدیگر و هماهنگ با سبک خانه خود تهیه کنید.

رنگ در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

زمانی‌که صحبت از نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری می‌شود، از تاریکی نترسید. تیفانی دوگان، موسس برند TROVE، می‌گوید “من عاشق دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری دراماتیک و خاطره‌انگیز هستم. در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری به رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز یا مسی، سقف‌های رنگی، چراغ‌های دیواری کم‌نور و گل‌های تازه چیده‌شده فکر کنید.” گرایش‌به نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری تیره در تمام خانه رو‌به افزایش است، اما در هیچ‌ مکانی از خانه، به‌اندازه‌ی اتاق ناهارخوری، مجوزی برای پر زرق‌و‌برق‌بودن نخواهید داشت.

میز ناهارخوری لاکچری

دیوارهای تیره رنگ در شب بسیار خوب عمل می کنند و در میان ایده‌های نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری کوچک برای ایجاد فضایی صمیمی بسیار خوب عمل می‌کنند. رنگ قرمز چیزی شبیه به احیا زندگی است و یک انتخاب عالی برای نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن به‌حساب می‌آید؛ چراکه این رنگ اغلب به‌عنوان یک انتخاب جسورانه برای دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفته می‌شود، بااین‌حال استفاده خلاقانه از آن می‌تواند یک انفجار خوشایند از انرژی و زرق‌وبرق را ایجاد کند.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

هنگام نورپردازی در اتاق ناهارخوری، با یک آویز چشم‌نواز، ظاهری شکوه‌مند به اتاق خود بیاورید؛ نورپردازی کاربردی و جذاب یکی از ویژگی‌های ضروری در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن است. نورپردازی با چراغ‌آویز مدرن، در‌حال‌حاضر بسیار متداول است و خیلی آسان می‌توان مغازه‌هایی پر از طرح‌های مقرون به‌صرفه و شیک یافت و گزینه‌های بسیاری در انواع مختلفی از سبک‌ها، اندازه‌ها، مدرن یا قدیمی را خریداری کرد. درصورتی‌که در نورپردازی برای دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری خود قصد استفاده از چراغ‌آویز داشته باشید یا از مجموعه‌ای لامپ بهره‌ گیرید، تنها لازم است توجه داشته باشید که با استفاده از نورپردازی، باید میز ناهارخوری را مرکز توجه خانه خود قرار دهید.

نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق ناهارخوری

در‌حالی‌که میز ناهارخوری ممکن است نقطه کانونی اتاق باشد، مطمئن شوید که سایر مبلمان شما هم با ظاهر مدرن خانه و اتاق ناهارخوری شما مطابقت داشته باشند. بیایید ایده دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری با بوفه را کنار بگذارید و با انتخاب چندین تابلو مینیمال، ظریف و خاص، نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری خود را منحصربه‌فرد جلوه دهید.


بیشتر بخوانید: بهترین چیدمان مبل و میز ناهارخوری


برای داشتن داستانی آرام در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، بهتر است از بافت‌ها و سبک‌های شلوغ و همچنین رنگ‌های عمیق چشم‌پوشی کنید. توصیه می‌کنیم که فراتر از مدهای فصلی به نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری خود نگاه کنید تا با نتیجه‌ای ظریف، بی‌انتها و خاص مواجه شوید.

در جدیدترین نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن، ایده‌های رنگی و پرانرژی و همچنین استفاده از طرح‌های هندسی، مورد توجه قرار گرفته است؛ استفاده از سرامیک‌ها با طرح‌های خاص اغلب برای فضای خانه استفاده نمی‌شود اما برای جلوه‌ای چشم‌گیر در فضای اتاق ناهارخوری می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد. به‌طور کلی اگر به‌دنبال فضایی مدرن، پرآرامش و شیک هستید، در کنار چیدمان مدرن، رنگ سفید را فراموش نکنید.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری در فضاهای کوچک

کیتی گلیستر، یکی از بنیان‌‌گذاران برند K&H Design، می‌گوید “اگر با فضای نسبتا کوچکی برای اتاق ناهارخوری سروکار دارید، بهتر است تا جایی که ممکن است فضای اتاق را خلوت نگه دارید.”

برای حفظ ظاهری شیک و مدرن نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری کوچک، مبلمان غیر ضروری را کنار بگذارید و تمرکز خود را روی ایده‌های نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری و خود میز نگه دارید. در این دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری جمع‌و‌جور، بهتر است میز و صندلی‌ها توسط یک گیاه گلدانی و مجموعه‌ای از هنرهای دیواری تکامل یابند.

میز ناهار خوری شیک

تاثیر تزیین میز ناهارخوری بر دکوراسیون اتاق ناهارخوری

در این حال‌وهوای پاییزی اگر تصمیم بر دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری با استفاده از پالت پاییزی دارید، استفاده از چندین شاه‌بلوط، کاج و ظروف سفالی می‌تواند اتاق ناهارخوری شما را جزئی از طبیعت جلوه دهد. همچنین در این نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، می‌توانید روی مبلمان و لوازم چوبی با جزئیات چرمی شیک و بافت‌های طبیعی هم سرمایه‌گذاری کنید. یک دیوار چوبی تیره، حسی صمیمی را در فضای ناهارخوری شما ایجاد می‌کند؛ جایی که سه آویز شیشه‌ای نامتناسب، به همراه یک قالیچه سیاه و سفید، نت مدرن و واضح را به اتاق ناهارخوری شما هدیه می‌دهد.

انتخاب نت طبیعی برای دکوراسیون اتاق اهارخوری، می‌تواند جریان و روح زندگی شما را تقویت کندو تزیین در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری می‌تواند علاوه‌بر خلق احساس شور و سرزندگی، اشتها شما را هم تقویت و سلامت جسمی را تضمین کند.

هنگام انتخاب ظروف غذاخوری برای دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری خود، مراقب باشید که حواس خود را تحت تأثیر قرار ندهید؛ طبق تحقیقات، بشقاب‌های سفید طعم شیرین را در غذا تقویت می‌کنند، در‌حالی‌که بشقاب‌های زاویه‌دار سیاه، طعم‌های لذیذتری را برای غذا نشان می‌دهند. از سوی دیگر، بشقاب‌های طرح‌دار با آن‌چه چشمان شما می‌بینند تداخل ایجاد می‌کنند و شما را از غذا دور خواهند کرد. بنابراین در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری توصیه می‌کنیم به ظروف ساده بچسبید تا تزیین اتقا ناهارخوری بر حواس شما غلبه نکند.

چه چیزی‌هایی در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری مهم است؟

انتخاب گسترده‌ای از میزهای ناهارخوری در همه سبک‌ها و متناسب با همه بودجه ها موجود است. فضای موجود و همچنین اعدادی که شما تمایل دارید به آن‌ها بپردازید، همگی انتخاب شما را تعیین می‌کنند، اما به این فکر کنید که اندازه و شکل میزی هم که در فضای اتاق ناهارخوری شما قرار می‌گیرد، باید متناسب باشد.


بیشتر بخوانید: میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل


بنابراین برطبق اصول اولیه نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، اگر میز 8 نفره یا کمتر مناسب شما باشد، میزهای گرد می‌توانند راحت‌تر باشند. بااین‌حال برای تعداد بالاتر، یک میز مستطیل بلند فضای قابل دسترس‌تری را ارائه می‌دهد. به این فکر کنید که پس از خلق دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری، پای افراد کجا قرار خواهد گرفت؛ یک پایه مرکزی روی یک میز گرد تضمین می‌کند که پای هیچ کس با دیگری برخوردای نداشته باشد.

در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، چه یک میز چوبی ساده داشته باشید، چه از یک طراحی کلاسیک استفاده کرده باشید، اضافه‌کردن صندلی‌های مدرن می‌تواند به فضای ناهارخوری شما ظاهری کاملا جدید هدیه بدهد. همچنین برای انتخاب ایمن و بدون دردسر، به‌سراغ رنگ‌های سفید بروید، اما اگر دکوراسیونی با فاکتور منحصربه‌فرد می‌خواهید، با استفاده از طراحی رنگارنگ به دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری خود، جسارت دهید.

چگونه یک اتاق غذاخوری سنتی را مدرن‌تر جلوه دهید؟

شما می‌توانید یک اتاق ناهارخوری سنتی را با افزودن چند وسیله یا رنگ، کمی جسورانه‌تر و مدرن‌تر جلوه دهید. با استفاده از مواد دراماتیک مانند چوب‌های تیره‌تر و فلزات مات می‌توانید نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری خود را مدرن کنید. ظاهر اتاق را با استفاده از بافت‌های مختلف نرم کنید و از اضافه‌کردن کمی پیچ‌و‌تاب با استفاده از وسایل هندسی، گیاهان زنده و رنگ‌های پرانرژی نترسید.

میز ناهارخوری لوکس

حرف آخر

در نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، بسیاری از افراد رنگ‌ها و اکسسوری‌هایی را انتخاب می‌کنند که برایشان جذاب باشد، اما در نظر نمی‌گیرند که این رنگ‌ها و اشیاء چگونه می‌تواند بر روحیه و لحن خانه‌ و اتاق ناهارخوری تأثیر بگذارد. رنگ‌ها می‌توانند احساسات و خاطرات قدرت‌مندی را خلق کنند، بنابراین تاثیر عمیقی بر خلق‌و‌خو، تندرستی و رفتار شما خواهند داشت.

چه فضایی با پلان باز داشته باشید یا تنها یک منطقه محدود غذاخوری در خانه خود در نظر گرفته باشد، نحوه دکوراسیون اتاق ناهارخوری، کلید لذت‌بردن از غذاهای مورد علاقه و ایجاد فضای مناسب برای میزبانی است. ایده‌های دکوراسیون کلاسیک اتاق ناهارخوری یا سبک مدرن آن، نباید آن‌قدر سبک و بی‌روح باشد که سرد به‌نظر برسد؛ می‌توانید از رنگ، طرح و مبلمان و لوازم زیبا برای اضافه‌کردن روح و انرژی به اتاق ناهارخوری خود استفاده کنید که در این مطلب هرآنچه که از تجربه برمی‌آمد را جمع‌آوری و خدمت شما ارائه داده‌ایم تا با استفاده از آن‌ها روح زندگی و نشاط را به اتاق ناهارخوری خود هدیه دهید.