جدیدترین روش‌ها برای تزئین میز جلومبلی

سلیقه خانم خانه‌دار فقط در انتخاب و چیدمان وسایل بزرگ خانه نظیر مبلمان و بوفه و… خلاصه نمی‌شود؛ بلکه نگاه زیباشناسانه و ذوق هنری او را می‌توان در چیدمان وسایل کوچک و ثانویه نظیر تزیین میز جلو مبلی چوبی جستجو کرد. همین دقت هنری و کاربردی، باعث می‌شود که  هیچ  زاویه  دکوراسیون داخلی منزل از نظر پنهان نماند و همه اجزا با هم یک کل واحد و بسیار شیک زیبا را پدید آورند. ما در این مقاله درصدد هستیم نکات و ایده‌های جذابی برای تزیین میزجلومبلی ارائه کنیم. شما هم اگر از این دست خانم‌ها هستید و می‌خواهید با نگاه متفاوت و بدیع نسبت به تزیین اجزایی نظیر میز پذیرایی رنگ و بوی باطراوتی به خانه بخشید، با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات برای تزئین میز جلو مبلی

میز جلو مبلی در فضای نشیمن می‌تواند یک مرکز تلقی شود:  افراد بعد از ورود و توجه به دکوراسیون کلی خانه، روی مبلمان نشسته و توجه‌‏شان به این میز جلب می‌شود. از نگاهی دیگر، میز شلوغ و پر از وسایل می‌تواند نوعی انرژی منفی را به اطرافیان منتقل کند. پس چه بهتر است که این میز نیز به بهترین نحو آراسته شده باشد. تزیین باسلیقه میز جلو مبلی نیازمند رعایت اصولی است که در ادامه توجه شما را به مهم‌ترین نکات آن جلب می‌کنیم:

هماهنگی تزیین میز با سایز اجزای اتاق

 

هماهنگی تزیین میز با سایز اجزای اتاق

 

میز جلومبلی و سایر وسایلی که در آن فضا قرار دارند، یک مجموعه واحد را شکل می‌دهند. وحدت و یکپارچگی سبک دکوراسیون کلی خانه و میزجلومبلی، نوعی حس آرامش را در محیط پراکنده خواهد کرد. اگر بخواهیم منظور خود را در قالب مثال نشان دهیم باید بگوییم:” در تزیین میز جلو مبلی سلطنتی، باید آیتم‌هایی انتخاب نمایید که زرق و برق و اصالت این سبک را صد چندان نمایش دهد. ”

برای ایجاد هارمونی در فضای نشیمن، به رنگ  برخی از دکوری‌های روی میز، دیوارها و مبلمان توجه نمایید که در یک خانواده باشند یا تضاد رنگی خوبی را ایجاد کنند. با درنظرگرفتن این نکته، تزئین میزهای جلومبلی چوبی که مهمان همیشگی منازل بوده‌اند، کار آسانتری به نظر می‌رسد. طراحان دکوراسیون داخلی نامیرا، استفاده از لوازم تزیینی به رنگ روشن اما هماهنگ با میزهای چوبی را نیز ایده خوبی می‌دانند. هرچند منبت‌های میزهای جلومبلی نامیرا هرگز از خاطره افراد فراموش نخواهد شد، ولی اجزای دکوراتیو روشن روی این میزها از تمرکز و نیروی میز کاسته و توجهات را محو زیبایی لوازم تزیینی خواهد کرد.

 

ایجاد تعادل در اجزای روی میز جلومبلی

همیشه تعادل و تقارن می‌تواند اولین ایده در ایجاد زیبایی و هماهنگی بصری باشد. قرار دادن آیتم‌هایی به صورت منظم یا در سایز‌های موزون و متعادل نه هم اندازه می‌تواند زیبایی میز را دوچندان کند.

تعادل در تزیین جلو مبلی چوبی می‌تواند به صورت‌های مختلفی پدیدار شود. لزوما تعادل به این معنی نیست که همه اجزای روی میز از همه نظر یکسان باشند بلکه تعادل روی جزییات روی میز، به معنای هم‌وزنی بصری آن‌هاست. شما می‌توانید اجزای مختلف ولی دارای بار حسی یکسان در دو طرف میز قرار دهید.

سایز میزجلو مبلی و اجزای روی آن

شکل میز جلومبلی بر نحوه چیدمان و انتخاب وسیال دکوری تاثیرگذار است:

  • برای تزیین میز جلو مبلی همانند میز گرد و دایره‌ای شکل، دکوری‌ها را در سه گروه به شکل مثلثی و اگر دکوری‌ها کوچک هستند، آن‌ها را به صورت یک گروه روی میز بچینید.
  • برای تزیین میز وسط مبلمان، آن را به صورت ذهنی به چهار بخش مساوی تقسیم کرده و برای هر بخش وسایل خاصی را بچینید. در این‌ نوع چیدمان، ذوق و سلیقه شما حرف اول را می‌زند! می‌توانید از ژورنال‌های طراحی داخلی نیز الهام بگیرید. یک ایده که ما می‌توانیم مطرح کنیم، به این شرح است که می‌توانید دو شی یا دو گروه آیتم تزیینی را در دو گوشه قطبی میز مقابل هم قرار دهید. این آیتم‌ها می‌توانند یک سری کتاب و یک گلدان بسیار باریک و ظریف انتخاب شوند. ما در ادامه مقاله نیز ایده‌هایی مطرح خواهیم کرد ولی باید بدانید که با مراجعه به عکس‌های دکوراسیون اینترنتی موجود در اینترنت و پینترست، ایده‌های زیادی در دسترس شما خواهد بود.
  • برای تزیین میز مستطیلی کوچک، دکوری‌ها را دو بخش کرده و در دو طرف میز بچینید. اما اگر این میز مستطیل شکل بزرگ است، تمام وسایل را در وسط میز یا یک سمت چیده و بخشی را به عنوان فضای قراردادن بشقاب‌ها حین پذیرایی از مهمانان در نظر بگیرید.

 

 

سایز میزجلو مبلی و اجزای روی آن

باید تناسب سایز میز جلومبلی و بزرگترین دکوری‌ روی آن را حفظ نمایید.دکوری روی میز جلو مبلی باید در سایز مناسب باشد نه آن قدر بزرگ که کل سطح میز را به خود اختصاص دهند؛ نه آن‌قدر کوچک که در سطح میز گم شود!وسایل تزیینی و دکوری روی میز در صورت انتخاب در سایز مناسب، به زیبایی محیط می‌افزایند.

هنگام چیدمان وسایل بلند نظیرگلدان‌های باریک و کشیده، توجه کنید که این آیتم‌های دکوراتیو، جلوی دید افراد نشسته دور میز را نگیرند. این امر هنگام صحبت کردن یا تمایشای تلویزیون تمرکز آن‌ها را برهم خواهد زد.

حفظ ترکیب‌بندی در تزیین میز جلومبلی

هدف از تزیین هر خانه و هر گوشه آن، تاثیر زیبایی و عاطفی بر محیط در عین حفظ کاربردی بودن محیط و وسایل است. شما می‌توانید از ترکیب‌بندی‌ها در دکوراسیون منزل خود از جمله میز جلومبلی استفاده کنید. این ترکیب‌ها می‌توانند شامل شکل، رنگ یا فرم و سبک را شامل شوند.مثلا چیدن اجسام گرد کنار اجسام زیبا و باریک و کشیده می‌تواند ترکیبی هنری و انتزاعی ایجاد نماید.این وسایل در اشکال مختلف می‌توانند نوعی ریتم جذاب نیز در چیدمان فراهم کنند. گاهی فراتر روید و بافت‌های صیقلی و نرم یا در کنار بافت‌های کدر یا سخت یعنی بافت‌های متضاد را در ترکیب‌بندی تزیینات میز جلومبلی استفاده کنید.

همیشه یادتان باشد که هر نماد روی میز می‌تواند اشاره‌ای به شخصیت شما داشته باشد. پس سعی کنید از وسایلی روی میز استفاده کنید که مطابق سلیقه شما و بازتاب حس و شخصیت خوب شما باشند.

بازی با رنگ‌ها در تزیین میز جلوی مبلی

اگر وسایل خانه شما همه همگون و یکدست هستند، افزودن برخی آیتم‌های دکوراتیو نظیر گلدان ولی با رنگ‌های متضاد می‌توانند به دکوراسیون داخلی منزل شما رنگ و طراوت خالی ببخشند. گاهی تضاد رنگی آیتم‌های روی میز هم می‌تواند جلوه زیبا و تاثیرگذار داشته باشد.

در نظر گرفتن زاویه دید نسبته به وسایل روی میز جلومبلی

تزیین میز پذیرایی مهمان، در وسط مبلمان و اتاق نشیمن می‌تواند،  نقطه عطف نگاه افراد در منزل شما باشد. بنابراین باید به زوایای مختلف دیدن میز دقت نمایید. باید از آیتم‌هایی در چیدمان میز تزیینی کنار مبل استفاده کرد که از هر طرف که به آن‌ها نگاه کنیم، جذابیت هنری خود را از دست ندهند. به عنوان مثال، قاب‌های عکس عزیزان روی این میز چندان نمی‌تواند جالب باشد؛  چون فقط از یک طرف می‌توان از زیبایی عکس‌ها در فضا استفاده کرد و پشت قاب عکس از زوایای دیگر اتاق نمی‌تواند چندان منظره دلنشینی باشد!

ایده‌های تزیین میز جلومبلی

اصول و نکات کلی چیدمان زیبای میز جلومبلی را مطرح کردیم، ولی شاید عملی کردن این ایده‌ها در عمل سخت به نظر برسد. نگران نباشید! ما حتی به این بخش موضوع هم فکر کرده‌ایم و برایتان ایده‌‌های برای تزیین میز جلومبلی مطرح خواهیم کرد. این ایده‌ها می‌توانند جرقه‌ای در ذهن شما باشند و شما با سلیقه و خلاقیت خود با توجه به بودجه در دسترس خود، بهترین ترکیب و تزیین‌ها را برای خانه زیبای خود رقم بزنید:

تزئین میز جلومبلی با شمع

 

تزئین میز جلومبلی با شمع

شمع نماد آرامش روح و گاه لطافت و عشق است. شما می‌توانید با قراردادن چند شمع در اشکال یا سایزهای مختلف (کوچک، بزرگ و متوسط)روی میز اتاق پذیرایی، به تلطیف محیط کمک نموده و گرمای انرژی مثبت آن را به جذابیت دکوراسیون خود بیفزایید.

تزئین میزجلو مبلی با گلدان مناسب

 

تزئین میزجلو مبلی با گلدان مناسب

 

ایده قرار دادن گلدان روی میز از دیرباز در خانه‌های ایرانی دیده می‌شود.  این  عمل، نشانی از علاقه ایرانیان به طبیعت است. گاهی گلدان می‌تواند با گلی مصنوعی نیز تزیین شده باشد که باز چیزی از لطافت و زیبایی محیط کم نخواهد کرد. میزان تاثیرگذاری استفاده از گلدان در چیدمان منزل و مخصوصا میز جلومبلی به شکل گلدان و گل انتخابی مربوط است. هرچه گلدان خاص‌تر و بدیع‌تر باشد، دکوراسیون را جانفزا و شیک‌تر خواهد ساخت.

البته در برخی از خانه‌های سبک مدرن نیز گلدان بدون گل را روی میز قرار می‌دهند. این ایده نیز می‌تواند با توجه به نگاه مینمالیستی آن برای علاقه‌مندان این سبک‌ها بسیار خوشایند و مطبوع باشد.

تزیین میز جلومبلی با کتاب و مجسمه

 

تزیین میز جلومبلی با کتاب و مجسمه

 

اگر فردی کتابخوان هستید، می‌توانید کتابی که در دست  مطالعه دارید، با چیدمانی زیبا به همراه چند مجسمه روی میز جلومبلی قرار دهید. این ایده نه تنها موجب راحتی شما هنگام مطالعه کتاب‌‌ها روی مبل خواهد شد؛ بلکه برای تزیین میز هم به کارمی‌آید. طرح جلد و شیرازه این کتاب‌‌ها نیز به رنگ بخشیدن به محیط کمک خواهد کرد.

مجسمه‌هایی که سوغات سفرها یا یادگار دوستانتان است، در کشوی میز اتاق خوابتان برای روز مبادا نگه ندارید! آن‌ها را به پذیرایی بیاورید؛ سپس با کتاب‌ها و مجسمه‌هایتان  ظاهر خوبی به میز جلوی مبلی خود ببخشید. این کار با شیک کردن خانه، خاطره‌های شیرینتان را نیز همیشه در دیدرس تان قرار خواهد داد. البته اگر فکر می‌کنید این مجسمه‌ها در سایزهای مختلف و ناهمگون چندان درخور دکوراسیون مرتب خانه شما نیستند؛ باید بگوییم اشتباه نکنید! استفاده از یک سینی بسیار شیک یا هر ظرف دیگر که این مجسمه‌ها را در کنار یکدیگر به صورت یک واحد بسیار شیک نشان دهد، ایده خوبی از آب درمی‌آید.

تزیین میز وسط مبل با گل خشک

گل‌های خشکی که در خرازی‌ها یافت می‌شوند، فقط مناسب رمانتیک کردن مراسم تولد و … نیستند بلکه کاربرد دیگرشان می‌تواند روی میز پذیرایی خانه شما باشد. این گل‌ها کنار شمع‌ها و مجسمه‌ها، فضای خاطره انگیزی را ایجاد می‌کنند. پس نگاه دوباره به آن‌ها می‌تواند ایده خوبی برای چیدمان روی میز باشد.ظرف‌های گود و بزرگ پر از گل‌های خشک، گل‌های سخت بیابانی، صدف و سنگ) طبیعت را به خانه شما می‌آورند.

تزیین میز جلو مبلی با ظروف دکوری

 

تزیین میز جلو مبلی با ظروف دکوری

اجرای این ایده هم با توجه به تنوع ظروف دکوری در اشکال متقارن، پارامتریک، نامتقارن، مینیمال و ساده یا اشکال انتزاعی، ساده‌ای به نظر می‌رسد. هر ظرف دکوری می‌تواند علاوه بر نگاه زیباشناسانه، کاربردی نیز در خانه شما داشته باشد. می‌توانید با خلاقیت و سلیقه خود در انتخاب و خرید شکلات‌خوری و ظرف شیرینی‌خوری، جلوه میز را بیش از پیش دلربا و هنری نمایید.

اگر به دنبال ایجاد فرم خاص و چشمگیر در تزیین پذیرایی خود هستید، به اجسام دارای ظاهر نامتعارف فکر کنید. کمی جسور بودن و انتخاب این اشیا بد نیست! این ظروف دکوری نامتعارف و مدرن توجه هر بیننده را به خود جلب می‌کند.

جمع بندی

ما در این مطلب با ارائه اصول و ایده‌هایی به خانم‌های خانه‌داری کمک کردیم که  می‌خواهند با بهره بردن ازکوچک‌ترین عناصر در دسترس،  بهترین تزیین میزجلو مبلی خانه‌شان را تجربه کنند. با این اطلاعات و نگاهی به ژورنال‌های مد و طراحی داخلی، سلیقه و هنر ذاتی خود، دکوراسیون منحصربه فردی را برای میز پذیرایی خود تدارک خواهید دید.

البته اگر به جز تزیین میز، به دنبال میز زیبا و بسیار مرغوب برای اتاق پذیرایی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید حضوری یا اینترنتی از فروشگاه مبلمان گروه نامیرا را از دست ندهید! گروه صنعتی نامیرا با تجربه طولانی در صنعت چوب و مبلمان، اصالت هنر دست منبت کاران ایرانی، مرغوب‌ترین چوب راش، تنوع طرح، ترکیب عالی،  امتیازات انتخاب شما، سخت پسندان را در میزهای جلومبلی خود لحاظ نموده است. فقط کافی است با نگاهی به کاتالوگ، میز جلو مبلی خود را انتخاب و سفارش خود را ثبت نمایید. میز شما با بهترین کیفیت، با ضمانت نامه مادام العمر، درب منزلتان تحویل خواهد شد! پس شما فقط به تزیین میز جلومبلی فکر کنید،  میزجلومبلی را به ما بسپارید!