تزیین میز شیشه ای با ایده‌هایی جذاب و کاربردی

دکوراسیون داخلی منزلتان، نمایشگاهی خصوصی است که در آن، به راحتی می‌توانید هنر و سلیقه خود را به نمایش بگذارید. ذوق و هنر شما می‌تواند در انتخاب و چیدمان منزل، مبلمان و میزناهاخوری و عناصر مکمل آن‌ها نظیر انواع میزهای کوچک نظیر میزعسلی، میز جلومبلی و … نمایان شود. اصولا این میزهای کوچک و کاربردی برای تکمیل زیبایی منزل در اجناس مختلف نظیر چوبی، شیشه‌ای یا ترکیبی از چوب و شیشه وجود دارند. اگر در منزل خود میزی با این مشخصات دارید، از تزیین آن غافل نشوید. تزیین زیر میز شیشه‌ای به سادگی می‌تواند دقت،  ظرافت و توجه شما به همه جزییات منزل را به رخ مهمانانتان بکشد. شاید خالی از لطف نباشد که ایده‌هایی برای تزیین زیر میز شیشه ای را بررسی کنیم. با آگاهی از این ایده‌ها و چاشنی خلاقیت خود، می‌توانید دکوراسیون داخلی خانه خود را هرچه بهتر از قبل تزیین و چیدمان کنید. پس با ما همراه باشید.

تصاویر تزیین زیر میز شیشه ای

تزیین زیر شیشه میز ناهار خوری و جلو مبلی

میزعسلی و جلومبلی، آیتم‌هایی کوچک و کاربردی در مبلمان منزل هستند که در طرح‌ها و مدل‌های مختلف در بازار وجود دارند. از آن‌جا که تمرکز زیبایی مبلمان بیشتر روی مبل و میزاصلی پذیرایی منزل است، معمولا این میزها ساده و با رویه شیشه‌ای طراحی می‌شوند. این میزها به دلیل رویه شیشه ای خود، به مراقبت و تمیزی بیشتر نیاز دارند و انعکاس وسایلی که رویشان قرار می‌گیرد، می‌تواند صحنه‌های هنری و جذاب پدید آورد.  شما با کمی سلیقه می‌توانید، با همین میزهای کوچک، تعریف مهمانان خود را برانگیزید. لابد از خود می پرسید چه ایده‌هایی برای تزیین زیر شیشه میز ناهارخوری و میز جلو مبلی وجود دارد؟ ادامه مطلب، کارگشای شما خواهد بود.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: بهترین مکان قرار دادن بوفه

تزیین زیر میز شیشه ای با وسایل قدیمی و آنتیک

قابلیت میزهای شیشه ای این است که هر آیتمی که در زیرشان قرار گیرد، پیداست. این مساله باعث می‌شود، طراحان مد و دکوراسیون بخواهند با قرار دادن آیتمی شیک در زیر میز بر زیبایی دکوراسیون محیط بیفزایند. البته این امر بستگی دارد که ارتفاع صفحه اصلی یا زمین و سطح شیشه‌ای چقدر باشد. در صورت وجود فاصله مناسب، می‌توانید وسایل قدیمی، آنتیک و خاطره انگیز خود را زیر میز قرار دهید.

اگر فضا هم محدود بود، می‌توانید مجسمه‌ها یا اشیای بسیار کوچک و ظریف را در زیر میز قرار دهید. این هنرنمایی در گوشه ای از یک پذیرایی به سبک سلطنتی یا کلاسیک، نهایت شیک بودن  و توجه صاحبخانه را به جزییات در ذهن افراد تداعی می‌کند. اصولا وسایل قدیمی و آنتیک را به تک و منحصر به فرد بودن می‌شناسند. بنابراین برای ایجاد چنین حسی، از شلوغ کاری در تزیین میز شیشه ای بپرهیزید.

تزیین زیر میز شیشه‌ای با وسایل دکوری

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: تزیین میز جلومبلی

تزیین زیر میز شیشه‌ای با وسایل دکوری

اشیای آنتیک، تنها گزینه تزیین زیر میز شیشه ای نیستند. بلکه می‌توان با وسایل دکوری دیگر نیز به تناسبی زیبا برای تزیین میزهای شیشه ای دست یافت. وسایل دکوری در کنار چند کتاب می‌توانند جلوه زیبایی به فضاهای خصوصی یا کناری در پذیرایی ببخشند. این وسایل دکوری برای تزیین زیر میز شیشه ای می‌توانند مجسمه‌های تزیینی، میز شطرنج، هنرهای دست سوغات شهرهای مختلف باشند.

تزیین زیرمیز شیشه ای با عکس

مطمئنا عکس‌ها همیشه یادآور عزیزان و خاطرات به یادماندنی گذشته هستند. با قرار دادن عکس‌های خود و عزیزانتان در جای جای خانه می‌توانید حتی چند لحظه از دغدغه های زمان حال دور شده و کمی به گذشته‌‌های شیرین سفر کنید. قرار دادن عکس روی میز شیشه ای نیز می‌تواند ایده مناسبی برای تزیین میز باشد. بسته به نوع فضایی که میز در آن جا قرار دارد باید یک سری نکات را در تزیین میز با عکس‌ها مد نظر داشت. عوامل مهم قرار دادن عکس روی میز شامل موارد زیر هستند:

  • شکل قاب عکس‌ها
  • تعداد عکس زیر میز
  • اندازه میز
  • نورپردازی و رنگ

ایده‌های مختلفی برای چیدمان قاب عکس روی میز شیشه ای وجود دارند. باید قبل از هر چیز  سعی کنید که عکس‌ها را براساس چیدمان کلی خانه و سبک مبلمان مشخص کنید. این سبک بر تعداد، شکل عکس و پیوستگی بین آن‌ها تاثیرگذار است. در سبک‌های رسمی و کلاسیک و میز شیشه ای گوشه ای از سالن، تعداد محدودی عکس ساده را قرار دهید. اما در سبک‌های مدرن دست شما باز است و می‌توانید تعداد عکس‌های بیشتری را روی میز شیشه ای خود قرار دهید.

تزیین زیر میز شیشه ای با گل و گیاه

تزیین زیر میز شیشه ای با گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه در خانه علاوه بر حس طراوت و شادابی، تاثیر فراوانی در جذابیت دکوراسیون دارد. افزودن چند شاخه گل و گیاه به فضای خانه، حس همبستگی انسان با طبیعت را زنده می‌کند. این گیاهان می‌توانند در زیر شیشه میز قرار گرفته و با توجه به شفافیت شیشه‌ها، عمق و زیبایی خود را دو چندان به معرض دید بگذارند. حتی می‌توان میز را کمی بزرگ در نظر گرفته و چند عدد گلدان زیبا و شیک را روی آن قرار داد. گاهی افزودن چند المان طبیعی مانند تکه ای از تنه بریده شده و کوچک درختان یا چند دانه میوه کاج در کنار این گیاهان، خلاقیت شما را در ایده پردازی با طبعیت آشتی دهد؛ در عین حال، دکوراسیونی شیک و بسیار خاص را به خانه شما هدیه کند.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: بهترین چیدمان مبل و میز ناهارخوری

تزیین زیر میز شیشه ای با کتاب و مجله

چرا باید کتاب‌های خود را به صورت پراکنده روی مبل یا این طرف و آن طرف خانه قرار دهید؟ می‌توانید چند کتابی که قصد مطالعه آن‌ها را دارید، به همراه یک مجسمه یا یک شی تزیینی در زیر میز شیشه ای یا روی آن قرار دهید. این کار، ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، به شیک بودن دکوراسیون خانه‌تان می افزاید.

ایده قرار دادن کتاب ها هم روی برای تزیین زیر شیشه میز عسلی در هر جایی از خانه می تواند جسورانه باشد. با این نوع چیدمان کتاب روی میز عسلی یک نقطه کانونی در ارتفاع وسایل دیده می‌شود که تکنیک مناسبی برای ایجاد تعادل در محیط خواهد بود.

در مورد مکان میزشیشه ای دکور شده با کتابها، می‌توانید هر فضایی نظیر کنار مبلمان، کنار در ورودی یا راهروها را در نظر بگیرید. البته توصیه می کنیم که برای نمای بیشتر این ایده، میز شیشه ای را کنار دیوار قرار دهید.

تزیین میز شیشه ای

تزیین میز شیشه ای با عناصر طبیعی (چوب، سنگ، صدف و هرچیزی که جالب به نظر می‌رسد)

طبیعت را به خانه بیاورید! این طبیعت به جز گل و گیاه می‌تواند در نمادهای خود نظیر صدف،سنگ‌های معدنی و هرچیز جذابی نظیر حصیر،  تکه‌‌ای چوب،  سنگریزه، در رنگ‌ها و اشکال مختلف در تزیین میز عسلی شیشه ای به چشم بخورد. این عناصر طبیعی با هنر تزیین شما، جلوه بی نظیر و لاکچری را به میز شیشه ای شما می‌بخشند؛ تا حدی که گاهی همین میزهای کوچک شیشه‌ای می‌توانند تا مدتها در ذهن مهمانان شما باقی مانده و سلیقه و نگاه زیباشناسانه شما را زبانزد خاص و عام کنند.

در این مطلب، در صدد بودیم ایده‌هایی برای تزیین میز شیشه ای با عناصری ارائه کنیم که معمولا در دسترس همه خانم‌های خانه دار هستند.  نگاهی به تصاویر تزیین زیر میز شیشه‌ای در اینترنت با چاشنی خلاقیت و دقت می‌تواند روی میز شیشه ای را به مرکز ثقل زیبایی خانه صمیمی‌تان تبدیل کند. پس در دکوراسیون هم به قول سهراب سپهری  چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید!