تغییر چیدمان منزل و دکوراسیون با چند ایده کاربردی

اگر دیگر دکوراسیون خانه شما را راضی نمی‌کند، احتمالا این مطلب مناسب شما خواهد بود. اگر تصمیم به تعویض خانه خود نداشته باشید، تغییر چیدمان منزل می‌تواند ظاهری جدید و متفاوت برای خانه شما رقم زند. تغییر دکوراسیون منزل می‌تواند خانه قدیمی شما را به خانه‌ای مدرن و جدید تبدیل کند و در مقابل کم‌ترین هزینه‌ها را هم دربر داشته باشد.
از آن‌جایی که تعویض خانه و اسباب‌کشی یک کار طاقت‌فرسا به حساب می‌آید، تغییر دکوراسیون داخل منزل و تغییر چیدمان خانه می‌تواند انتخاب بهتر و معقول‌تری باشد. بااین‌حال دانستن آن‌که برای تغییر چیدمان منزل چه کارهایی باید انجام دهید، کمی دشوار است؛ ممکن است شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید، اما نمی‌توان یک دفعه جای جدید پیدا کنید، همیشه به این آسانی نخواهد بود.
این زمانی است که باید پیکربندی خانه را بررسی و با یادگیری ایده هایی برای تغییر چیدمان منزل و ترفندهای تغییر چیدمان منزل، خانه خود را آن‌طور که بدان نیاز دارید، بسازید. در اینجا چندین ایده تغییر چیدمان منزل با کمترین هزینه برای شما آورده شده است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها تغییر چیدمان منزل خود را آغاز کنید.

هدف از تغییر چیدمان منزل

بدیهی‌ترین راه برای بهبود خانه و حل مشکلات خسته‌کننده، تغییر چیدمان منزل و خلق ظاهری جدید تنها با تغییر دکوراسیون داخلی منزل خواهد بود. ممکن است پس‌از خستگی از ظاهر منزل، به‌فکر تغییر خانه خود بیافتید، اما راه‌های کم هزینه‌تری هم وجود دارد که بهترین آن آشنایی با ایده هایی برای تغییر چیدمان منزل و پس‌از آن اقدام برای تغییر چیدمان منزل خواهد بود.
بنابراین یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید آنچه از خانه خود نیاز دارید، با تغییر چیدمان منزل و تغییر دکوراسیون داخلی منزل ممکن می‌شود یا تغییرات ساختاری نیاز است؟
عدم تغییر خانه و درعوض تغییر چیدمان منزل و تغییر دکوراسیون داخل منزل، اغلب راه به‌صرفه‌تری خواهد بود و همچنین در زمان شما هم صرفه‌جویی خواهد کرد. به‌طور کلی بازسازی فضای ناشناخته و استفاده‌نشده می‌تواند دشوارتر از تغییر چیدمان منزل شناخته‌شده باشد. بنابراین خوب است با ترفندهای تغییر چیدمان منزل آشنا و با خلق ایده‌های جدید، محیطی جدید و زیبا برای خانه خود مهیا کنید.

ایده هایی برای تغییر چیدمان منزل

تغییر چیدمان خانه ارزش سرمایه‌گذاری را دارد، چراکه با صرفه‌جویی بالقوه در هزینه‌های ساخت در مقایسه با هزینه‌های خرید خانه جدید، می‌تواند یک انتخاب موفق‌تر و موردپسندتر در میان مردم باشد. همچنین در این انتخاب با یک مزیت عالی مواجه خواهید بود؛ شما با کاهش هزینه‌های خرید خانه، می‌توانید پول بیشتری را ذخیره و در زمان تغییر چیدمان منزل و تغییر دکوراسیون داخلی منزل، هزینه بیشتری را به خرید وسایل جدید و باکیفیت و همچنین خلق ظاهر جدید خانه اختصاص دهید. در ادامه 6 نکته مهم در مورد چگونگی تغییر چیدمان منزل و و یافتن ایده‌ هایی برای تغییر چیدمان منزل خدمت شما ارائه خواهد شد.

1. تغییر دکوراسیون خانه با تغییر چیدمان مبلمان

خوب است تغییر چیدمان منزل را با تغییر چینش مبل‌ها آغاز کنید. اگر از ابتدا تا به‌حال از شیوه چینش خاصی برای مبلمان خود استفاده می‌کردید، تغییر چیدمان منزل با کمک مبلمان می‌تواند یک تغییر چشم‌گیر به حساب آید.
برای آغاز این کار ابتدا فضای سالن نشیمن و پذیرایی را بررسی و نمونه‌های ممکن را در ذهن خود بچینید. پس‌از آن بهترین موارد را انتخاب و چندین مدل را امتحان کنید تا زیباترین ایده برای تغییر دکوراسیون خانه با چینش مبلمان را دریابید.
به‌عنوان نمونه می‌توانید مبلمانی که تا به‌حال در کنار دیوار چیده شده بودند را به مرکز و نقطه کانونی خانه انتقال دهید و چینش جدید آن را به نمایش بگذارید. شاید خوب باشد مدل‌های دایره‌ای شکل را هم امتحان کنید، برای این امر ابتدا سالن خانه را بررسی و درصورت هماهنگی با چینش دایره‌ای آن را اعمال کنید.
در این میان اگر توانایی هزینه خرید مبلمان جدید را داشته باشید، چه خوب است نمونه و سبک‌های جدید را امتحان کنید. اگر در خانه مبل راحتی دارید، بهتر است نمونه‌های کلاسیک یا استیل را برای تغییر چیدمان منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

2. تغییر دکوراسیون داخلی با تغییر چیدمان وسایل دکوری

اگر برای تغییر چیدمان منزل خود به دنبال معجزه هستید، بدانید که رنگ‌ها معجزه‌گر هستند. بنابراین برای یافتن ایده های تغییر چیدمان منزل، رنگ‌ها را هرگز فراموش نکنید. برای افزودن رنگ به خانه و تغییر دکوراسیون داخلی منزل، می‌توانید چندین وسایل دکوری و مینیمال به خانه خود اضافه کنید.
این کار سبب تغییر چیدمان منزل با کمترین هزینه می‌شود؛ چراکه گستره کار بالا است و شما می‌توانید حتی از نمونه‌های ساخت دست خودتان هم در تغییر چیدمان خانه خود استفاده کنید. در این شیوه از تغییر چیدمان منزل، شما می‌توانید با چندین شی دکوری رنگی روی میز یا درون کتاب‌خانه، ظاهری ساده، مینیمال و در عین‌حال متفاوت برای خانه خود رقم بزنید.
به یاد داشته باشید مکان‌هایی مانند کتاب‌خانه، میز مبل، اپن آشپزخانه و شلف‌ها، بهترین مکان برای به‌کاربردن گستره رنگ‌ها هستند، چراکه به تمامی نقاط خانه دید دارند و محیط را پرانرژی‌تر به نمایش می‌گذارند.
اصطلاح دکور به معنا اشیائی هستند که عملکرد آن‌ها به زیبایی و انرژی بخشیدن به خانه منتهی می‌شود. بنابراین دکورها شامل وسایل تزئینی، هرآنچه می‌توان به دیوار آویخت، فرش‌های زینتی، هنرهای دستی و… است. توجه داشته باشید می‌توانید این وسایل دکوری را با دستان خودتان بسازید تا ارزش هنری آن‌ها بالاتر هم برود، تنها کافی است با خلاقیت خود، شی زیبا و رنگارنگ خلق کنید.

دکوراسیون جدید

3. تغییر چیدمان منزل با نصب تابلوهای جدید روی دیوار

شاید یکی از تاثیرگذارترین دکورهای خانه، تابلوهای هنری باشند. تابلوها را در سبک‌های متفاوتی می‌توان یافت و متناسب با تغییر چیدمان منزل، بهترین آن‌ها را انتخاب کرد. از آن‌جایی که خرید یک تابلو هنری هزینه چندانی نخواهد داشت، می‌توان آن را یک راه برای تغییر چیدمان منزل با کمترین هزینه دانست.
بنابراین اگر به دنبال روشی به‌صرفه و در عین‌حال زیبا هستید، تغییر تابلوهای منزل و شاید خرید چند تابلو در سبکی جدید، بتواند خواسته شما را برآورده کند. زمانی که صحبت از به‌صرفه‌ترین روش تغییر چیدمان خانه به میان می‌آید، بهترین انتخاب تغییر چیدمان به کمک چندین تابلو است تا علاوه‌بر تغییر در ظاهر خانه، مفهمو و استایلی جدید برای سالن خانه شما رقم بزنند.

4. تغییر چیدمان منزل با تغییر رنگ دیوارها

بیایید با تغییر رنگ یکی از دیوارهای خانه، تغییری چشم‌گیر و متفاوت برای خانه خود رقم بزنید. تغییر چیدمان منزل با استفاده از تغییر رنگ می‌تواند از جمله فعالیت‌های کم هزینه و به‌صرفه به حساب آید. بنابراین برای یافتن ترفندهای تغییر چیدمان منزل، می‌توانید به تغییر رنگ دیوارهای خانه خود فکر کنید.
رنگ‌کردن خانه معمولا کم هزینه است؛ حال اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید، تنها هزینه خرید یک سطل رنگ روی دوش شما خواهد بود. توجه داشته باشید باید دیواری را انتخاب کنید که در نقطه کانونی خانه واقع شده باشد تا تغییر رنگ آن بتواند تاثیر قابل توجهی در تغییر چیدمان منزل ایجاد کند. همچنین اگر تمایلی به رنگ‌کردن دیوار ندارید، استفاده از دیوارپوش‌ها و کاغذهای دیواری هم می‌تواند یک جایگزین عالی به حساب آید.

5. تغییر دکوراسیون منزل با تعویض لامپ و لوستر

یکی دیگر از روش‌ها تغییر دکوراسیون داخلی منزل با کم‌ترین هزینه، شاید برای شما تعجب‌برانگیز باشد. باید تجربه کنید و ببینید که تغییر نورپردازی با تعویض لامپ و لوستر، چه میزان تفاوتی در حس‌وحال خانه شما ایجاد خواهد کرد.
تغییر سایه نور یکی از بهترین اقداماتی است که در ترفندهای تغییر چیدمان منزل می‌توان به آن اشاره کرد. در استفاده از نورپردازی، هیچ مانعی نخواهید داشت؛ شما می‌توانید رنگ دلخواه خود برای نورپردازی انتخاب و متناسب با آن از لامپ‌های رنگی استفاده کنید.
همچنین با استفاده از لوسترها می‌توانید علاوه‌بر تغییر چیدمان منزل، از زیبایی ظاهری آن‌ها هم بهره‌مند شوید. توجه داشته باشید اگر خرید لوسترهای جدید برای شما مشکل است، می‌توانید با تغییر مکان لوسترهای قدیمی و همچنین تغییر سایه نور آن، ظاهری متفاوت برای خانه خود ایجاد کنید.
دیگر گزینه پیش‌رو شما برای خلق سایه و نمای نوری زیبا، استفاده از دیوارکوب‌ها است. این نوع از نورپردازی سایه‌ای زیبا و جذابی روی دیوار خانه ایجاد خواهد کرد و علاوه‌بر تامین روشنایی خانه، زیبایی دیوارها و همچنین آثار هنری روی آن را دوچندان خواهد کرد.
بدانید که در هر گوشه از خانه خود به منبع روشنایی نیاز خواهید داشت، پس چه بهتر است تنها از یک نمونه لامپ یا لوستر استفاده نکنید و متناسب با تغییر چیدمان منزل، از لامپ‌های ایستاده، آباژورها، دیوارکوب‌ها و… استفاده کنید.
کلید اصلی در تغییر دکوراسیون منزل با استفاده از تغییر نورپردازی، هماهنگی نور طبیعی و نورهای مصنوعی به‌کاربرده‌شده در خانه است که هرچه حرفه‌ای‌تر انجام شود، ظاهری عالی‌تر خلق خواهد کرد.

6. تغییر دکوراسیون منزل با استفاده از گیاهان

برای روح بخشیدن به دکوراسیون خانه خود، به‌سراغ گیاهان بروید. در هر فضا و مکانی که باشید می‌توانید از انواع گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و محیط خانه خود را با طبیعت گره بزنید. استفاده از گیاهان در تغییر چینش منزل یک روش به‌صرفه، کم هزینه و دلنشین است که می‌توان قواعد استفاده از آن را در شیوه دکوراسیون فنگ‌شویی آموخت.
یادگیری ترفندهای تغییر چیدمان منزل با استفاده از گیاهان می‌تواند انرژی مبثبت خانه شما را افزایش دهد و در تغییر روحیه افراد خانواده هم اثربخش باشد. بنابراین دو یا چند گیاه با سایز کوچک و بزرگ برای خانه خود انتخاب کنید.
بااین‌حال اگر توانایی و زمان رسیدن به گیاهان را ندارید، می‌توانید نمونه‌های مصنوعی گیاهان را تهیه و در نقاط مختلف خانه خود قرار دهید. از آن‌جایی که تغییر چیدمان منزل با گیاهان یک تغییر دوست‌داشتنی به ‌حساب می‌آید، چه خوب است با ذوق و خلاقیت، ظاهری متفاوت برای خانه خود خلق کنید.

دکوراسیون نورگیر

نکات مهم در تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل

بیایید یک راز را با شما در میان بگذارم! رنگ را در اولویت قرار دهید. رنگ‌ها ارزان‌ترین تغییرات را برای دکوراسیون خانه شما خلق می‌کنند. شاید خرید هر وسیله دیگری لازمه هزینه‌های بسیار باشد، اما خرید یک سطل رنگ و تغییر رنگ دیوارها یا وسایل دکوری می‌تواند در کم‌ترین هزینه و زمان انجام شود. چه‌بسا در این کار اعضای خانواده هم همکاری خواهند داشت و سبب صمیمیت بیشتر خواهد شد.
اگر نمی‌خواهید تغییر بزرگ و چشم‌گیری با استفاده از رنگ‌ها ایجاد کنید، می‌توانید کوسن‌های مبل، دکورها و نورپردازی خانه را با رنگ‌هایی جدید جایگزین کنید. اما پیش‌از اقدام ابتدا رنگ‌ها را بررسی و با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون خانه، بهترین رنگ را برای تغییر چیدمان منزل خود انتخاب کنید.
در رنگ‌آمیزی خانه یک قانون مهم وجود دارد که تمامی طراحان حرفه‌ای آن را رعایت خواهند کرد. به یاد داشته باشید که قانون رنگ‌آمیزی خانه، قانون 10/30/60 است؛ به این معنا که که 60% از فضا را باید در رنگ اصلی قرار دهید و 30% دیگر را به رنگ مکمل یا ثانویه اختصاص دهید. 10% باقی‌مانده را با رنگ‌های پرانرژی تند و چشم‌گیر تکمیل کنید.

خوب است بدانید امروزه سبک‌های مینیمال طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. این سبک لازمه هزینه بسیار کمی است و اغلب می‌توانید با هنرهای دست خودتان هم تغییر چیدمان منزل به سبک مینیمال را به سرانجام برسانید.
توجه داشته باشید که سبک‌های مینیمال کاملا سبک و خلوت هستند؛ بنابراین برای دستیابی به سبکی آرام و مینیمال، تا جایی که می‌توانید وسایل اضافی را از خانه خارج و تنها لوازم مورد علاقه، ساده و آرامش‌دهنده را نگه دارید. در این سبک ترکیب رنگ‌های روشن نظیر سفید، کرم، خاکستری، آبی روشن و… می‌توانند ظاهری آرام، ساده و در عین‌حال بسیار زیبا برای خانه شما خلق کنند.

دکوراسیون شیک و ساده

در نهایت

در این مطلب تغییر چیدمان منزل با کمترین هزینه را بررسی و نکات مهم را بازگو کردیم. اما توجه داشته باشید یکی از رایج‌ترین اشتباهات در تغییر چیدمان منزل، جایگزینی یکباره تمام وسایل خانه است. این کار سبب می‌شود ناگهان تمام پول شما تمام شود و همچنین ممکن است در پایان کار از تغییر چیدمان منزل‌تان پشیمان شوید و دیگر هیچ راه برگشتی نباشد.
بنابراین از نکات گفته‌شده در این مطلب استفاده و تغییر چیدمان منزل را تنها از یک اتاق آغاز کنید. تمامی لوازم مورد نیاز خود را می‌توانید از صفحه مرتبط در سایت مشاهده و بهترین آن‌ها را خریداری کنید.