راهنمایی طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اگر تصمیم به استخدام یک طراح داخلی ندارید، به سادگی می‌توانید با طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک به کمک چندین ایده، از دیزاین اتاق خواب خود لذت ببرید. همواره به‌خاطر داشته باشید که طراحی داخلی بیشتر هنر است تا علم و همچنین قوانین سختگیرانه‌ای در مورد زیباترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب وجود ندارد. اما اگر به‌دنبال یک نقشه راه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب هستید، در این راهنمای دکوراسیون حرفه‌ ای اتاق خواب به شما کمک خواهیم کرد تا تمام مراحل مورد نیاز برای طراحی جدیدترین دکوراسیون اتاق خواب خود را مانند یک تیم حرفه‌ای تجسم کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

12 نکته مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

پس از یک روز سخت و طولانی، چه در محل کار و چه در خانه، هیچ چیز بهتر از احساس آرامش و استراحت در رختخواب نیست. صرف‌نظر از این‌که اتاق خواب خود را برای چه کاری استفاده می‌کنید ، کار، مطالعه یا خواب، ایجاد محیطی که در آن احساس راحتی داشته باشید، بسیار مهم است.
برای این کار چند راز طراحی دکوراسون اتاق خواب وجود دارد که ممکن است به آن‌ها فکر نکرده باشید. این ترفندها برای هر طرح اتاق خوابی به کار می‌روند و نه‌تنها اتاق خواب شما را عالی جلوه می‌دهند، بلکه زمان خواب شما را جذاب‌تر می‌کنند.

1. یک تکه مبلمان را بردارید

اتاقی که با مبلمان و لوازم جانبی بیش‌ازحد شلوغ باشد، ممکن است به‌هم‌ریخته و نامرتب به‌نظر برسد. بنابراین با نگاهی تازه به اتاق خود بنگردید، آیا در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک خود نیازی به استفاده از چند مبل و لوازم جانبی حس می‌شود؟
برای داشتن دکوراسیون شیک اتاق خواب، یک تکه مبل غیرضروری را حذف کنید و از تفاوت ایجاد‌شده شگفت‌زده شوید.

2. به سایز مبلمان توجه کنید

زمانی‌که در حال خرید مبل برای دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، واقع‌بینانه بنگرید و مبلمانی را انتخاب کنید که با فضای اتاق شما هم‌خوانی داشته باشند. همان‌طور که تخت با سایز بسیار بزرگ می‌تواند شگفت‌انگیز به‌نظر برسد، می‌تواند دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما را شلوغ و نامرتب نشان دهد. بنابراین توجه به سایز استاندارد و هماهنگ با ابعاد اتاق می‌تواند دکوراسیون شیک اتاق خواب را برای شما رقم بزند.

3. یک نقطه کانونی ایجاد کنید

به‌جای آن‌که سعی کنید ایداه‌های بسیاری را برای خلق زیباترین مدل های اتاق خواب خود جای دهید، یک گزینه اصلی را نقطه کانونی اتاق خواب خود قرار دهید. بااین‌حال داشتن چندین نقطه کانونی در اتاق خواب شما می‌تواند فضایی شلوغ و نامرتب برای دکوراسیون اتاق خواب شما رقم بزند. یک نقطه کانونی بدون آن‌که افراد را تحت تاثیر قرار دهد، می‌تواند تاثیر بی‌نظیری در دیزاین اتاق خواب شما ایجاد می‌کند.

4. شلوغی اتاق خواب را کاهش دهید

زمانی‌که در پایان روز وارد اتاق خواب می‌شوید، هیچ چیز آزاردهنده‌تر و ناامیدکننده‌تر از دیدن آشفتگی و درهم‌ریختگی دکوراسیون اتاق خواب نیست.
سعی کنید برای هر چیزی که در اتاق خواب خود استفاده می‌کنید، فضایی مشخص خلق کنید. مرتب‌کردن رختخواب در صبح پیش‌از شروع روز ممکن است در صدر فهرست کارهای شما نباشد، اما به من اعتماد کنید، وقتی در پایان روز وارد اتاق خواب خود می‌شوید و یک تخت زیبا و مرتب را مشاهده می‌کنید، از خود تشکر خواهید کرد.

دکوراسیون تختخواب

5. نور را افزایش دهید

یک آینه به دیوار مجاور یا روبه‌روی پنجره اتاق اضافه کنید. این کار بلافاصله نور بیشتری را به دکوراسیون اتاق خواب شما اضافه می‌کند. همچنین اگر پنجره اتاق خواب منظره خوبی داشته باشد، منظره بیشتری را به اتاق می‌آورد و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

6. از دکوراسیون اتاق خواب کاتالوگی اجتناب کنید

همه ما یک بروشور یا کاتالوگ از فروشگاه لوازم داخلی مورد علاقه خود باز کرده‌ایم و فکر کرده‌ایم، وای، من دقیقا چنین ظاهری را در اتاقم می‌خواهم.
برای داشتن دکوراسیون حرفه‌ ای اتاق خواب که احساس آرامش به شما بدهید، بهتر است چندین طرح دکوراسیون اتاق خواب را با هم ترکیب کنید و همچنین توصیه می‌کنیم نظر شخصی و وسایل‌های مورد علاقه خود را هم به محیط اتاق خواب اضافه کنید.
ترکیب و تطبیق وسایل خود با دکوراسیون اتاق خواب کاتالوگی، ظاهری با رسمیت کمتر و صمیمیت بیشتر ایجاد می‌کند و در نهایت به جدیدترین دکوراسیون اتاق خواب دست پیدا خواهید کرد.

7. یک سرتخت مناسب اضافه کنید

توصیه می‌کنیم یک سرتخت مناسب برای دیزاین اتاق خواب خود انتخاب کنید. با این کار می‌توانید از هر تخت ساده و قدیمی استفاده کنید و به همراه یک سرتخت زیبا، ظاهری منحصربه‌فرد برای دکوراسیون اتاق خواب خود مهیا کنید.
سرتخت‌ها می‌توانند فلزی با تزئینات سنتی، چوبی با حس‌و‌حال طبیعت و حتی پارچه‌ای و نرم باشند. توجه داشته باشید که اگر یک سرتخت پارچه‌ای انتخاب کرده‌اید، رنگ‌ آن را با ملحفه و بالش‌ها هماهنگ کنید.

8. برای داشتن روح آرام، دیوارهای اتاق را آرام نگه دارید

انتخاب رنگ‌بندی مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب، صرف نظر از آن‌که اتاق خواب برای بزرگسال، کودک یا میهمان باشد، به خواب آرام شبانه کمک خواهد کرد و به محض ورود افراد به اتاق، تاثیر آرام‌بخشی و فوری برای آنان خواهد داشت.
رنگ‌های تسکین‌دهنده شامل رنگ‌های خنثی مانند خاکستری روشن، قهوه‌ای، بژ و کرم هستند که می‌توانید با افزودن مقداری رنگ به شکل آبی پاستلی، سبز، طلایی و زرد، طرح را تقویت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

9. پنجره‌ها را تزئین کنید

اغلب برای پوشاند پنجره از پرده استفاده می‌شود، پس چه خوب است برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده از بهترین نوع پرده بهره‌مند شوید. شما می‌توانید با انتخاب طرح‌‌های سنگین پرده، از آن‌ها‌ برای افزودن جذابیت به دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید یا می‌توانید با انتخاب طرحی ظریف، لطافت دکوراسیون اتاق خواب خود را افزایش دهید؛ در هر صورت، پرده‌ها تاثیر بسیاری در دکوراسیون شیک اتاق خواب خواهند داشت.
حتی اگر پنجره‌های کوتاهی دارید، بهتر است پرده‌های بلندی را در نظر داشته باشید که روی زمین بیفتند؛ چراکه این مدل بسیار مجلل‌تر به‌نظر می‌رسند و ظاهر معمولی پنجره را بهبود می‌بخشند.

10. یک فرش عالی انتخاب کنید

آخرین باری را به یاد بیاورید که وارد اتاق هتلی شده‌اید که یک فرش مخملی زیر پا داشت. به یاد داشته باشید که چقدر مجلل به نظر می‌رسید و چقدر در آن اتاق احساس آرامش می‌کردید یا حتی روی فرش نرم آن می‌خوابیدید.
فرش جذاب‌ترین، گرم‌ترین و دنج‌ترین پوشش کف اتاق خواب است که به شما کمک می‌کند احساس آرامش کنید. به‌علاوه، این یک تسکین خوب برای پاهای خسته در پایان یک روز طولانی است. اگر در کف اتاق خواب‌تان کاشی یا چوب دارید، با افزودن یک فرش نرم، ظاهر و فضا را نرم‌تر و جذاب‌تر کنید.

11. رنگی جذاب برای سقف اتاق خواب انتخاب کنید

رنگ‌های روشن یک انتخاب عالی برای دکوراسیون حرفه‌ ای اتاق خواب به حساب می‌آیند؛ چراکه محیط اتاق را بزرگ‌تر به نمایش می‌ذارند. برای آن‌که زیباترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب را خلق کنید، رنگ سقف را با دیوارها هماهنگ در نظر بگیرید. این امر خطوط سایه میان دیوارها و سقف را کاهش می‌دهد و این چنین با فریب چشم انسان، اتاق را بزرگ‌تر از آنچه که هست، به نمایش می‌گذارد.

12. مرحله تکمیلی را انجام دهید

آخرین مرحله، اما نه کم اهمیت‌ترین مرحله، انجام برخی از کارهای تکمیلی برای داشتن طراحی دکوراسیون اتاق خواب حرفه‌ای است.
هیچ چیز به اندازه یک ست بالش و ملحفه نمی‌تواند باعث جذابیت تخت شود. بالش‌های مربع شکل اروپایی در ترکیب با بالش‌های معمولی عالی به‌نظر می‌رسند. سعی کنید یک بالش به سبک اروپایی با روبالشی رنگ متضاد پشت بالش‌های مستطیلی خود قرار دهید و سپس کوسن‌های تزیینی را در جلو جای‌گذاری کنید. ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد تا از کنار همه بالش‌ها و کوسن‌ها به رختخواب بروید، اما عالی به‌نظر می‌رسد.

اتاق خواب مینیمال

جدیدترین مدلهای دکوراسیون اتاق خواب

در بالا از 12 مرحله‌ای که باید برای داشتن زیباترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید صحبت کرده‌ایم. اما خوب است با جدیدترین مدل‌های دکوراسیون اتاق خواب هم آشنا شوید تا برای دکوراسیون اتاق خواب خود سبکی مدرن و به‌روز انتخاب کنید.

• امروزه از ایده‌هایی با رنگ روشن برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌کنند

رنگ سفید یک انتخاب گسترده و کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب است؛ چراکه با این رنگ دیگر دکوراسیون اتاق خواب شما شلوغ یا بسته به نظر نمی‌رسد. رنگ‌آمیزی اتاق خواب شما به رنگ سفید آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین استفاده از رنگ‌های سفید یا روشن‌تر با نبود پنجره بزرگ برای روشن‌تر کردن فضای اتاق شما مقابله می‌کند.

اتاق خواب روشن

• امروزه از ایده‌هایی با سبک مینیمال برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌کنند

با تقسیم‌کردن دکوراسیون اتاق خواب، وسایل ضروری و مورد علاقه خود را به دکوراسیون اتاق خواب خود اضافه کنید. تمرکز فضای اتاق خواب شما، بدون شک تخت‌خواب است، بنابراین مبلمان و لوازم جانبی را به حداقل برسانید.

اتاق خواب مینیمال

• امروزه از ایده‌هایی با آینه‌های بسیار برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌کنند

آینه‌ها یک اتاق خواب کوچک را با ایجاد توهم به محیطی بزرگ‌تر تبدیل می‌کند. قرار‌دادن یک آینه برای انعکاس نور پنجره هم تنها راه افزایش نور طبیعی در فضای دکوراسیون اتاق خواب شما است.

 

• امروزه از ایده‌هایی با کاغذ دیواری پر طرح برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌کنند

فقط به این دلیل که اتاق خواب شما کوچک است، به این معنا نیست که باید کسل‌کننده باشد. بنابراین یک کاغذ دیواری پر طرح با رنگ‌هایی پرانرژی به یک دیوار کانونی مانند دیوار پشت تخت خود اضافه کنید. کاغذ دیواری شلوغ برای اتاق خواب کوچک در ابتدا ایده بدی به‌نظر می‌رسد اما اگر با اصول و تکنیک انجام شود می‌تواند ظاهری مجلل برای دکوراسیون اتاق خواب شما ایجاد کند.

اتاق خواب ساده و شیکاتاق خواب مدرن

سخن پایانی

پس‌از یک روز طولانی، استراحت در اتاق خوابی بی‌نظم و نامرتب، کمی ناامید‌کننده به‌نظر می‌رسد. چه خوب است با طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا و آرامش‌دهنده، محیطی عالی برای پایان روز خود خلق کنید.
در این مطلب 12 قدمی را که برای داشتن جدیدترین دکوراسیون اتاق خواب، به آن نیاز خواهید داشت را بیان کرده‌ایم و بهترین ایده‌ها را در اختیار شما قرار داده‌ایم. توجه داشته باشید که می‌توانید لوازم مورد نیاز خود را از صفحه مورد نظر در سایت خریداری و بهترین دکوراسیون اتاق خواب را خلق کنید.