راهنمای انتخاب و خرید انواع صندلی اپن

از صبحانه‌های تک‌نفره تا شام خانوادگی، زندگی در کنار اپن آشپزخانه به روش‌های مختلفی اتفاق می‌افتد؛ به همین دلیل در این راهنمای خرید صندلی اپن، نحوه انتخاب بهترین صندلی و ویژگی‌های آن را شرح خواهیم داد تا مکانی مناسب برای گردهمایی خانواده خود ایجاد کنید.
از گذشته تا به امروز، هماهنگی صندلی‌ها با میز ناهارخوری و مبلمان طرفداران بسیاری داشته است که این کار نه‌تنها دکوراسیون و ست‌های غذاخوری شما را قابل پیش‌بینی می‌کند، بلکه هزینه‌های خرید شما را هم به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. بااین‌حال خانه‌های مدرن امروزی، با ترکیب سبک‌های متفاوت، این رسم را شکسته و خریداران را کمی سردرگم کرده است، در این راهنمای خرید صندلی اپن، به‌طور کامل همه آن‌چه را که لازم است پیش‌از خرید بدانید برای شما شرح خواهیم داد تا به دور از سردرگمی، بدانید چه باید بخرید.

انواع صندلی اپن

به‌دلیل گسترش خرید صندلی‌هایی با ظاهر متفاوت برای گردهمایی در کنار اپن آشپزخانه، تنوع در این صندلی‌ها بالا رفته است و در انواع متفاوت و متناسب با هر سلیقه‌ای تولید خواهند شد که در این راهنمای خرید صندلی اپن، تمامی آن‌ها را شرح خواهیم داد.

• صندلی اپن با تکیه‌گاه بلند

اگر برای مدت طولانی از صندلی کنار اپن استفاده می‌کنید، این مدل صندلی اپن یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود. تکیه‌گاه بلند این صندلی، کمر و گردن شما را برای مدت‌زمان طولانی در حالت استاندارد نگه می‌دارد و از بروز هرگونه صدمات جلوگیری خواهد کرد. توجه داشته باشید این صندلی‌ها از سبکی کلاسیک و سنتی برخوردار هستند و برای آشپزخانه‌هایی با فضای کم توصیه نمی‌شوند.

• صندلی اپن با تکیه‌گاه کوتاه

اگر به صندلی با تکیه‌گاه نیاز دارید اما فضا آشپزخانه شما کوچک است، در این راهنمای خرید صندلی اپن به شما خرید صندلی با تکیه‌گاه کوتاه را پیش‌نهاد می‌کنیم. این مدل راحتی صندلی با تکیه‌گاه بلند را ندارد اما نمایی کم و همچنین سبکی مدرن به خانه شما می‌بخشد.

• صندلی اپن بدون تکیه‌گاه

برای صرف زمانی کوتاه در کنار اپن آشپزخانه، انتخاب صندلی‌های بدون تکیه‌گاه می‌تواند انتخاب به‌صرفه‌تری باشد. این صندلی‌ها مناسب فضایی کوچک و سبکی مدرن هستند و می‌توانید از آن‌ها برای صرف میان‌وعده و سرو غذایی سریع استفاده کنید؛ چراکه راحتی مدل‌های قبل را ندارند.

• صندلی اپن با دسته

دیگر انتخاب راحت و مناسب میان انواع صندلی‌های اپن، مدل‌های با دسته است که می‌توانید از آن‌ها برای آشپزخانه مدرن با فضایی باز و بزرگ استفاده کنید. برای صرف زمان طولانی در کنار اپن، انتخاب این صندلی‌ها بهترین است؛ همچنین می‌توانید از آن‌ها برای نشیمن و گذراندن وقت در دورهمی‌ها هم استفاده کنید. تنها توجه داشته باشید که ارتفاع صندلی باید به‌گونه‌ای باشد که دسته‌های صندلی در زیر اپن جا‌گیر شوند.

• صندلی اپن بدون دسته

اگر ارتفاع اپن آشپزخانه شما کوتاه است، در این راهنمای خرید صندلی اپن، خرید نمونه‌های بدون دسته را به شما پیش‌نهاد می‌دهیم. این صندلی‌ها از نشیمن‌گاه راحت و استانداری برخوردار هستند و می‌توانید علاوه‌بر استفاده در کنار اپن برای دورهمی‌های خانوادگی هم از آن‌ها استفاده کنید.

صندلی اپن بدون دسته• صندلی اپن چرخان

یکی از بهترین انتخاب‌ها در زمان خرید صندلی اپن، نمونه‌های چرخان آن است؛ چراکه دسترسی شما را افزایش خواهد داد و علاوه بر صندلی اپن، می‌توان نیازهای بسیاری را برآورده کند. این صندلی‌ها را بسته به تکیه‌گاه بلند یا کوتاه می‌توان برای آشپزخانه‌ای با فضای بزرگ یا کوچک استفاده کرد.

راهنمای انتخاب و خرید صندلی اپن

در زمان خرید صندلی اپن، پارامترهای بسیاری از جمله فضای آشپزخانه، ارتفاع اپن و… را باید مد نظر داشته باشید، اما مهم‌تر از ظاهر کیفیت صندلی‌ها است که باید به آن توجه بیشتری شود. در این راهنمای خرید صندلی اپن، از مهم‌ترین پارامترها را که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید، صحبت خواهیم کرد.

• جابجایی آسان

اغلب اوقات ترجیح افراد خرید صندلی اپنی است که به‌راحتی حرکت کند. توجه به این امر برای خرید صندلی اپن با دو یا چند کاربرد از اهمیت بالاتری برخوردار است؛ چراکه باید بتوان خیلی آسان صندلی اپن را میان آشپزخانه، سالن نشیمن و پذیرایی جابه‌جا کرد. در این میان صندلی بدون تکیه‌گاه و بدون دسته از جابه‌جایی آسان‌تری برخوردار هستند، بااین‌حال نباید راحتی نشیمن‌گاه را فدای جابه‌جایی آسان کرد و بهتر است نمونه‌هایی با تکیه‌گاه و دسته اما وزنی سبک برای خانه خود انتخاب کنید.

• کیفیت و دوام پایدار

صرف‌نظر از این‌که صندلی‌ها از چه ماده‌ای ساخته شده‌اند، باید محکم روی پای خود بایستند و تحت کشش، تکان نخورند. صندلی‌هایی با سبک چوبی اغلب طرفدارن بیشتری نسبت به نمونه‌های فلزی دارند، بااین‌حال باید توجه داشته باشید که اگر به‌دنبال نمونه‌هایی با طول عمر طولانی‌تری هستید، انتخاب صندلی اپن با ساختار فلزی، جواب شما خواهد بود. در زمان خرید صندلی اپن چوبی، بهتر است به سازنده، مواد به‌کاربرده‌شده و نوع چوب و رنگ‌ آن توجه بسیار داشته باشید تا صندلی باکیفیتی خریداری کنید.

• تعمیر و نگه‌داری آسان

مواد به‌کاررفته در ساخت صندلی اپن می‌تواند به برانگیختن حال‌و‌هوای فضای خانه شما کمک کند. به‌این‌صورت که صندلی فلزی می‌تواند درخشندگی و سبکی را به خانه شما اضافه کند و صندلی چوبی حسی گرم و ارگانیک برای آن فراهم می‌کند، اما هرکدام از صندلی‌ها با ساختار متفاوت، از مجموعه‌ الزاماتی خاص برای نگه‌داری و تعمیر برخوردار هستند.
همچنین اگر بچه‌ای کوچک یا حیوان خانگی دارید، صندلی‌ها با فرسودگی بسیاری مواجه می‌شوند. بنابراین صندلی‌های بدون روکش یا آن‌هایی که از پارچه کمتری برخورداراند، انتخاب اید‌آل‌تری خواهند بود؛ چراکه به‌راحتی تمیز می‌شوند. همچنین صندلی‌هایی با روکش چرم هم مناسب است اما اگر واقعا می‌خواهید صندلی ساخته‌شده از مواد ظریف مانند مخمل داشته باشید، در این راهنمای خرید صندلی اپن، توصیه می‌کنیم روکش‌هایی بخرید که درصورت نیاز به‌راحتی تمیز و جدا شوند.
همچنین توجه داشت باشید که تمیزی صندلی‌هایی از جنس چوب بسیار آسان است اما در طولانی مدت، چوب‌ها تغییر رنگ می‌دهند و دیگر ظاهر اولیه را نخواهند داشت. همچنین اگر به دنبال صندلی فلزی هستید، مطمئن شوید که در برابر زنگ‌زدگی مقاوم است و به‌راحتی با یک پارچه مرطوب تمیز می‌شود.

• قابلیت چرخش

چرخش نشیمن‌گاه یکی از بهترین پارامترهایی است که باید در زمان خرید صندلی به آن توجه کنید؛ چراکه این صندلی‌ها دسترسی شما را به تمامی نقاط اپل ممکن می‌سازد و همچنین حمل و جابه‌جایی آن هم آسان است.

• تنظیم ارتفاع

می‌توان گفت اغلب صندلی‌ها از یک اهرم برای تغییر ارتفاع استفاده می‌کنند که به افراد اجازه می‌دهد میزان ارتفاع مورد نیاز برای نشستن در پشت اپن را تنظیم کنند. درصورت عدم برخورداری از این قابلیت، نه‌تنها نمی‌توانید سطح استاندارد خود را با اپن هماهنگ کنید، بلکه ممکن است صندلی در زیر اپن قرار نگیرد و نتوانید برای کاهش ارتفاع آن اقدامی انجام دهید. بنابراین توجه به این موضوع یکی از مهم‌ترین پارامترها در این راهنمای خرید صندلی اپن محسوب می‌شود.

صندلی اپن جک دار

ارتفاع مناسب صندلی اپن

در اولویت قراردادن رنگ حین خرید صندلی اپن، تعجب‌آور است، درحالی‌که راحتی در زمان خرید صندلی اپن حرف اول را می‌زند. ظاهر صندلی می‌تواند فریبنده باشد، بنابراین در این راهنمای خرید صندلی اپن توصیه می‌کنیم که ابتدا از خود بپرسید، آیا می‌توانید تا دو ساعت آینده بدون بلندشدن، خیای راحت روی این صندلی بنشینید؟
در وحله اول عرض صندلی را از پهن‌ترین نقطه آن اندازه‌گیر کنید. یک صندلی اپن بدون دسته با عرض 22 اینچ و عمقی برابر با 24 اینچ، می‌تواند راحتی و آسایش را در نشستن طولانی تضمین کند. توجه داشته باشید که از خرید صندلی اپن با سایزی کوچک‌تر از 17 در 20 اینچ خودداری کنید.
توجه داشته باشید که اگر در خانه از فرد بیمار مراقبت می‌کنید یا فرزند کوچکی دارید، انتخاب صندلی دسته‌دار می‌تواند معقول باشد، با این حال توجه داشته باشید که بتوان ارتفاع صندلی را تنظیم کرد.
اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، باید صندلی‌ای را تهیه کنید که دقیقا در زیر اپن قرار گیرند، به این منظور خوب است فاصله میانی صندلی و زیر اپن را 12 اینچ درنظر داشته باشید.

یک سوال مهم؛ اپن آشپزخانه چند صندلی ظرفیت دارد؟

یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال بهترین روش‌ها در تشخیص ظرفیت اپن آشزخانه، آن است که ابتدا طول اپن را اندازه بگرید و پس‌از آن بر 30 تقسیم کنید. بنابراین توجه داشته باشید که ظرفیت صندلی اپن آشپزخانه، علاوه‌بر وابستگی به طول اپن، به فضای آزاد میان صندلی‌ها هم بستگی دارد که این امر از نیاز و سلیقه شما برمی‌آید.

صندلی اپن لوکس

حرف آخر

صندلی اپن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک است. اگر نمی‌توانید میز ناهارخوری را در آشپزخانه خود جای دهید، بهترین جایگزین خرید چند صندلی اپن است. بااین‌حال توجه داشته باشید توجه به کیفیت اولویت بالاتری نسبت‌به ظاهر، رنگ و … دارد.
در این راهنمای خرید صندلی اپن تمام آن‌چه را که باید در زمان خرید صندلی اپن بدانید به شما توضیح داده‌ایم. بنابراین لازم توجه است که در زمان خرید، عمق و ارتفاع، دسته‌داربودن و تکیه‌گاه مناسب و همچنین جنسی باکیفیت را برای صندلی اپن خود مدنظر داشته باشید.
در سایت می‌توانید نمونه‌های باکیفیت، زیبا و منحصربه‌فرد از صندلی اپن را مشاهده و متناسب با نیازهای شخصی و همچنین تناژ رنگی دکوراسیون خانه‌تان، خرید خود را نهایی کنید.