راهنمای انتخاب و خرید انواع بوفه و ویترین

اگر به‌دنبال یک مبلمان جدید و فوق‌العاده برای خانه خود هستید، ممکن بخواهید روی یک بوفه یا ویترین سرمایه‌گذاری کنید. این مبلمان که با گذشت زمان تقریبا از یاد رفته بودند، دوباره مد شده‌اند و اکنون می‌توان هرکدام از آن‌ها را درون هر خانه‌ای یافت. در این راهنمای خرید بوفه و ویترین، شما را با تنوع فوق‌العاده طرح‌ها و سبک‌های این مبلمان آشنا خواهیم کرد تا بهترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشید.

حضور بوفه و ویترین در خانه، امروزه یک ابزار ضروری به‌حساب می‌آید؛ چراکه علاوه‌بر هدف به‌نمایش‌گذاشتن ظروف، شما می‌توانید از آن‌ها برای نگه‌داری ظروف هم استفاده کنید. بااین‌حال اگر در زمان خرید انتخاب درستی نداشته باشید و همچنین در زمان جای‌گیری آن مکان مناسبی را انتخاب نکنید، ممکن است تمام زحمت و هزینه‌های شما از بین برود. پس این راهنمای انتخاب بوفه و ویترین را مطالعه تا بهترین دکوراسیون را برای خانه خود خلق کنید.

تفاوت بوفه و ویترین در چیست؟

اگر به گذشته برگردید کمدهای چوبی را به یاد خواهید آورد که محلی برای نگه‌داری از ظروف مادربزرگ‌ها بوده‌اند. استفاده از این کمدها، امروزه هم پرطرفدار است و طراحی آن‌ها با تلفیقی از شیشه و چوب انجام می‌شود و سرانجام طراحان ظاهری شگفت‌انگیز خلق می‌کنند. بوفه‌ها و ویترین‌ها اغلب برای نمایش‌گذاشتن زیبایی‌های خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و مانند هر نوع دیگری از مبلمان، می‌توان به‌وسیله‌ آن‌ها دکوراسیون خانه را بازسازی و زیبا کرد. اما ویترین‌ها و بوفه‌ها تفاوت‌های اساسی دارند که در این راهنمای خرید ویترین و راهنمای انتخاب بوفه، با بررسی دقیق تفاوت‌ها، شما را به سمت بهترین انتخاب سوق می‌دهیم.

به‌طور کلی بوفه‌ها نوعی از ویترین هستند که علاوه‌بر افزودن زیبایی به دکوراسیون خانه شما، از‌آن‌جایی که از در چوبی برخوردار هستند و درون آن‌ها مشخص نیست، می‌توان از آن‌ها به‌عنوان محلی برای نگه‌داری ظروف هم استفاده کرد. بنابراین خوب است بوفه خود را در اتاق غذاخوری قرار دهید تا جابه‌جایی ظروف آسان‌تر باشد.

ویترین‌ها معمولا از ترکیب چوب و شیشه ساخته می‌شوند و محلی برای نمایش ظروف دکوری و تزیینی به‌حساب می‌آیند. بنابراین نمی‌توان از آن‌ها برای جمع‌آوری ظروف استفاده کرد و بیشتراز آن‌‌که جنبه نگه‌داری از ظروف را داشته باشند، برای نمایش‌گذاشتن و افزودن زیبایی‌ به خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌همین منظور بهترین مکان برای جای‌گیری ویترین‌ها در سالن پذیرایی خانه است، جایی‌که میهمانان شما از زیبایی خانه متحیر شوند. بنابراین با توجه به این نکات در راهنمای خرید بوفه و ویترین، متناسب با نیاز خانه خود، خرید بوفه و ویترین را تجربه کنید.

راهنمای انتخاب و خرید بوفه و ویترین

در زمان انتخاب بوفه یا ویترین برای خانه، ابتدا باید دکوراسیون و همچنین محل قرارگیری این مبلمان را بررسی و سپس باتوجه به اندازه و نیاز خانه خود، بهترین خرید را انجام دهید. اگر خانه شما از فضای بزرگی برخوردار است، بهتر است ویترین‌هایی با سایز بزرگ، مجلل و منبت‌کاری‌شده را انتخاب کنید تا علاوه‌بر زیبایی، شکوه منحصربه‌فردی را هم به خانه خود بیافزایید. بااین‌حال بهترین انتخاب برای خانه‌هایی با فضای کم، انتخاب ویترین‌های ساده و کوچک است که با سادگی خود زیبایی خانه شما را دوچندان کنند.

دیگر نکته مهم در راهنمای انتخاب بوفه و ویترین، توجه به سایز ظروفی است که تصمیم به جای‌گیری آن‌ها درون بوفه و ویترین دارید. برای جمع‌آوری ظروف ناهار خوری، عصرانه‌خوری و… بهتر است یک بوفه با سایز مناسب انتخاب کنید. همچنین اگر قصد نمایش ظروف لوکس خود را دارید، باتوجه با فضای خانه و سایز ظروف، یک ویترین مناسب تهیه کنید.

توجه داشته باشید، درصورتی‌که فضای خانه شما محدود است و نمی‌توانید ویترین و بوفه را در کنار یکدیگر داشته باشید، خرید بوفه به‌صرفه‌تر است؛ چراکه علاوه‌بر افزودن زیبایی به خانه شما، در جمع‌شدن ظروف هم نقش موثری خواهد داشت. به‌علاوه آن‌که تنوع در طرح و مدل بوفه‌ها به‌حدی است که می‌توانید به‌جای انتخاب یک بوفه ساده، مدل‌های مجلل و شیک آن را خریداری کنید تا با نمایش شکوه و زیبایی، جای ویترین را هم پر کند. در این مواقع، انتخاب بوفه‌هایی که از چندین کمد، کشو یا حتی در شیشه‌ای برخوردار هستند، می‌تواند هردو نیاز خانه به بوفه و ویترین را برطرف کنند.

بوفه استیل

نکته دیگر در راهنمای خرید ویترین و راهنمای انتخاب بوفه، توجه به هماهنگی رنگ بوفه و ویترین با دکوراسیون خانه است. بهتر است پیش‌از تصمیم به خرید، ابتدا رنگ دکوراسیون خانه، به‌خصوص مبلمان را بررسی کنید و در همان تناژ رنگی، به خرید ویترین و بوفه اقدام کنید. همچنین توجه داشته باشید که نباید کیفیت را فدای ظاهر و زیبایی کرد، بنابراین پیش‌از نهایی‌کردن خرید، از کیفیت، مرغوبیت و استحکام طبقات ویترین و بوفه به‌خوبی اطمینان حاصل کنید. برای آن‌که پس از مطالعه این راهنمای خرید بوفه و ویترین بهترین انتخاب را داشته باشید، می‌توانید از مدل‌های موجود در سایت دیدن کنید و متناسب با سایز ظروف، فضای خانه، رنگ و تناسب با دکوراسیون خانه خود، خرید بوفه و ویترین را نهایی کنید.


بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل


طرح و جنس بوفه و ویترین

همان‌طور که در بالا اشاره شد، توجه به طرح و جنس بوفه و ویترین یکی از مهم‌ترین پارامترها در این راهنمای خرید بوفه و ویترین است. جنس بوفه و ویترین را اغلب از چوب و ام‌دی‌اف انتخاب و متناسب با هر سلیقه و کاربردی، در تنوع بالا تولید می‌کنند.

بوفه‌ها را اغلب با چند کشو و کمد طراحی می‌کنند، اما شما می‌توانید مدل‌هایی با در شیشه‌ای هم انتخاب کنید که علاوه‌بر یک بوفه، وظیفه ویترین را هم به‌جای آورد. گاهی اوقات شاهد دیواره آینه‌ای بوفه‌ها و ویترین‌ها خواهید بود؛ این امر به دلیل افزودن دوام و کیفیت به بوفه‌ها و ویترین‌ها است که علاوه‌برآن می‌تواند در افزودن زیبایی محیط و چشم‌گیرکردن ظروف تاثیر فراوانی داشته باشد. به‌صورت رایج این مدل از ویترین‌ها و بوفه‌ها را مدل‌های فرانسوی می‌نامند که شما می‌توانید نمونه‌های آن را در سایت مشاهده کنید. شاید تعجب‌برانگیز باشد، اما استفاده از آینه در دیواره پشتی بوفه و ویترین می‌تواند در افزودن

کیفیت و کارایی این مبلمان نقش بسیاری را بازی کند، به‌صورتی‌که می‌توانید چندین سال بیشتر از بوفه و ویترین خود استفاده کنید. در این راهنمای خرید بوفه و ویترین به شما توصیه می‌کنیم درصورتی‌که تصمیم به خرید بوفه برای جای‌گیری ظروف ناهارخوری و عصرانه‌خوری و … را دارید، بهتر است از بوفه‌های کشودار استفاده کنید. هرقدر تعداد کشوها بیشتر باشد، نظم‌دهی به‌ظروف هم آسان‌تر خواهد بود، به‌این‌گونه که دیگر نیازی نیست تمامی ظروف را در یک مکان قرار دهید و می‌توانید برای بشقاب‌ها، لیوان و فنجان‌ها، قاشق و چنگال و… مکان و کشویی مجزا قرار دهید.

علاوه‌بر انواع بوفه چوبی و مدل‌های ام‌دی‌اف بوفه و ویترین، شما می‌توانید نمونه‌های فلزی (برنز و برنج) را هم تهیه کنید که اغلب آن‌ها را در طراحی کلاسیک خانه می‌توان مشاهده کرد.

توجه به ابعاد و محدوده منزل هنگام انتخاب بوفه و ویترین

توجه به ابعاد را می‌توان یکی از مهم‌ترین پارامترها در راهنمای خرید بوفه و ویترین دانست. درصورتی‌‌که بوفه یا ویترین خریداری‌شده توسط شما متناسب با فضا خانه نباشد، می‌تواند زیبایی دکوراسیون را تا حد چشم‌گیری کاهش دهد، چه‌بسا که فضا را برای قرارگیری دیگر وسایل هم محدود می‌کند. این امر دلیلی شده است تا پیش‌از آغاز خرید، ابتدا سبک دکوراسیون، فضای خانه، سایز مورد نیاز بوفه یا ویترین و… را بررسی و متناسب با نیاز خانه خود خرید را نهایی کنید.

اگر فضای خانه شما محدود است و نمی‌توانید نمونه‌های بزرگ بوفه و ویترین را خریداری کنید، در این راهنمای خرید ویترین و راهنمای انتخاب بوفه به شما پیش‌نهاد می‌دهیم با خرید نمونه‌های کوچک و آویختن یک تابلوی هنری در بالای آن، دکوراسیون خانه کوچک خود را منحصربه‌فرد جلوه دهید. بنابراین هرگز به‌سراغ نمونه‌های بزرگ برای فضای کوچک و بوفه و ویترین‌های کوچک برای فضای بزرگ نروید؛ ابتدا فضا و اندازه مورد نیاز را بررسی کنید و سپس به‌دنبال مبلمان دلخواه خود بگردید.

بوفه جدید

محل قرارگیری بوفه و ویترین

محل‌ قرارگرفتن بوفه و ویترین تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون شما خواهد داشت؛ به‌عنوان مثال شما باید بوفه را در نزدیکی سالن یا اتاق ناهارخوری خود قرار دهید تا دسترسی به ظروف در زمان سرو غذا آسان باشد. همچنین در زمان خرید ویترین این را از راهنمای خرید ویترین به یاد داشته باشید که این نمونه‌ها با دیواره آینه‌ای می‌توانند فضای خانه شما را دوچندان جلوه دهند؛ پس اگر فضای خانه شما کوچک است، ابتدا یک ویترین با دیواره آینه‌ای خریداری و سپس در نقطه کانونی دکوراسیون خانه خود قرار دهید؛ توجه داشته باشید که در این مورد نباید داخل ویترین را با ظروف متعددی پر کرد و تنها چند ظرف در هر طبقه کافی است.

بهترین محل برای قرارگیری ویترین و بوفه را می‌توان نقطه دنج خانه، کنار دیوار دانست. با این کار تمرکز خانه از سوی آشپزخانه و اتاق‌خواب‌ها به سمت سالن پذیرایی خواهید برد و در نگاه اول ظاهری شکیل برای فضای خانه خلق خواهید کرد. هرگز خلاقیت را از یاد نبرید؛ چینش ظروف به روشی خلاقانه یکی از مهم‌ترین مسائل در این راهنمای انتخاب بوفه و ویترین است.


بیشتر بخوانید: بهترین جای قرارگیری بوفه در خانه


اگر بخواهید محلی دیگر را برای قرارگیری بوفه و ویترین خود انتخاب کنید، پیش‌نهاد ما در این راهنمای خرید بوفه و ویترین، فضای میان آشپزخانه، سالن غذاخوری و سالن نشیمن است؛ چراکه از هر سو قابل دسترس و مشاهده است و می‌تواند زیبایی هر سه محیط را تامین کند. با تمام این تفاسیر درصورت تصمیم‌گیری به قراردادن بوفه و ویترین در اتاق نشیمن، بهتر است گوشه‌ترین نقطه این سالن را انتخاب کنید؛ چراکه در این سالن، مبلمان و نشیمن‌گاه باید نقطه عطف و کانونی خانه باشد و ویترین و بوفه تنها می‌توانند از نمایی نسبی برخوردار شوند. پس باتوجه به محل قرارگیری بوفه و ویترین، شیوه جای‌گیری آن متفاوت می‌شود.

نوع نمایش بوفه و ویترین

نمایش بوفه و ویترین‌ها به سبک دکوراسیون انتخابی شما برای فضای خانه وابسته است. با‌توجه به سبک مدرن یا کلاسیک خانه، شما می‌توانید نمایی کلاسیک و سلطنتی و همچنین نمایی مدرن و مینیمال برای ویترین و بوفه خود انتخاب کنید. در این راهنمای خرید بوفه، هر دو نمای ویترین و بوفه را بررسی خواهیم کرد.

• بوفه و ویترین با نمایی کلاسیک

این مدل بوفه و ویترین اغلب از چوب‌های برش‌خورده و منبت‌کاری‌شده تولید می‌شوند تا زیبایی و شکوه را به دکوراسیون خانه شما هدیه دهند. این نما از بوفه و ویترین خانه شما را قدیمی و کلاسیک جلوه می‌دهد و همچنین ارزش آن را هم بالا خواهد برد.

• بوفه و ویترین با نمای مدرن

اگر قصد دارید نمایی مدرن برای فضای خانه خود ایجاد کنید، انتخاب بوفه و ویترین‌هایی ساده با سبکی مینیمال بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این نوع نمایش، از وسایل ساده و زیبا استفاده کنید و به‌جای تمرکز بر ظاهر بوفه و ویترین، ظروف داخل آن‌ها را به نمایش بگذارید.

بوفه چوبی بزرگ

حرف آخر

در این راهنمای خرید بوفه و ویترین تمام آن‌چه را که لازم است در زمان خرید، پیش‌از خرید و پس‌از خرید برای جای‌گذاری بوفه و ویترین‌ها بدانید، بیان کردیم. تغییر دکوراسیون، یک تصمیم هزینه‌بر است؛ بااین‌حال می‌توانید با تغییر یا خرید بوفه و ویترین و افزودن آن‌ها به دکوراسیون خانه‌تان، علاوه‌بر صرفه‌جویی در هزینه‌های بسیار، ظاهری منحصربه‌فرد، جدید و شکوه‌مند برای خانه ایجاد کنید. انواع نمونه و مدل‌های متنوع بوفه و ویترین را در سایت مشاهده و با توجه به این راهنمای خرید بوفه و ویترین، بهترین انتخاب را برای خانه خود انجام دهید.