راهنمای انتخاب و خرید انواع مبلمان کلاسیک

پیش‌از خرید مبلمان، ابتدا باید بدانید که چگونه می‌توان مبلمانی متناسب با نیازهایتان تهیه کنید. هر قطعه مبلمان دارای عناصر یا ویژگی‌های خاصی هستند که تعیین می‌کنند آیا برای شما و خانه‌تان مناسب هستند یا نه. تعدادی قوانین کلی برای خرید مبلمان وجود دارد؛ اما گاهی اوقات برای خرید مبلمانی خاص باید پارامترهای خاص‌تری را مدنظر قرار دهید.
برخی از اصول خرید در مورد انواع مبلمان می‌تواند مفید باشد. نگاهی به راهنمای خرید مبل کلاسیک بیاندازید و این نکات تخصصی در مورد نحوه خرید مبل کلاسیک را در نظر بگیرید. مبل‌ کلاسیک یکی از سخت‌ترین انواع مبلمان محسوب می‌شود که پیش‌از خرید باید اطمینان یابید، آیا مبلمان کلاسیک مناسب خود را پیدا کرده‌اید؟
در راهنمای خرید مبل کلاسیک توصیه می‌کنیم پیش‌از خرید محل قرارگیری مبل‌ها و همچنین افرادی که از آن استفاده خواهند کرد را مشخص کنید؛ چراکه هرگز نمی‌توانید مبلمان کلاسیک خود را در اتاق‌خواب قرار دهید و به‌عنوان مبل راحتی از آن‌ها استفاده کنید. همچنین بعداز بررسی، مبلمانی را تهیه کنید که علاوه‌بر هماهنگی با سبک خانه شما، حس شخصی شما را هم برآورده کند. انتخاب پارچه‌ برای مبلمان کلاسیک هم لازم توجه بسیاری است که در این راهنمای خرید مبل کلاسیک به آن اشاره خواهیم کرد.

ویژگی مبلمان کلاسیک

در این راهنمای خرید مبل کلاسیک لازم است ابتدا بدانید که مبل کلاسیک چیست و از چه ویژگی‌هایی برخوردار است. اغلب مبلمان را به سه‌دسته مبل‌های راحتی، استیل و کلاسیک تقسیم‌بندی می‌کنند که بسته‌به دکوراسیون مدرن و سنتی خانه خود می‌توانید هر نمونه را انتخاب کنید. نکته جالب توجه در این دسته‌بندی مبلمان آن است که مبل‌های استیل به مبل سلطنتی هم مشهوراند و همچنین به‌سبب تشابه بسیار مبل استیل و کلاسیک، به مبل‌ کلاسیک، مبل نیمه استیل هم می‌گویند.
اگر به‌دنبال سبکی از مبلمان هستید که علاوه‌بر شکوه و زیبایی، راحتی منحصربه‌فردی را هم برای شما فراهم کنند، بهتر است نمونه‌های تلفیقی که در سبک مبلمان کلاسیک یافت می‌شوند را خریداری کنید. زیبایی و راحتی که در مبلمان کلاسیک نهفته است، می‌تواند این مبلمان را یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انواع دکوراسیون‌ها در خانه تبدیل کند؛ چراکه این مبلمان تلفیقی از مبل راحتی و سلطنتی هستند و با ارائه زیبایی و طراحی خارق‌العاده مبلمان سلطنتی به همراه راحتی نشیمن‌گاه مبلمان راحتی، می‌توانند ظاهری زیبا، مدرن، کلاسیک و چشم‌گیر را برای خانه شما فراهم کنند.
اگر فکر می‌کنید که مبلمان کلاسیک مناسب فضای کوچک خانه شما نیست، در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، باید بگوییم که کاملا اشتباه فکر می‌کنید. مبلمان کلاسیک در اندازه و سایزهای متنوعی طراحی می‌شوند و همچنین به سبب سبکی تلفیقی از مدرن و سنتی، می‌توانند با هر دکوراسیونی هم‌خوانی داشته باشند. می‌شود آن‌طور گفت که مبلمان کلاسیک در زمان متوقف شده‌اند؛ چراکه هم در گذشته، حال و آینده می‌توانند یکی از پرطرفدارترین مبلمان برای خانه شما باشند.

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک

درست مانند دیگر لوازم خانه، خرید مبلمان از قواعد خاصی پیروی می‌کند که بررسی و رعایت آن‌ها می‌توان خرید شما را کاملا به‌صرفه و عاقلانه هدایت کند. اگر خرید مبلمانی خاص را مدنظر دارید، باید ویژگی‌ای خاصی را هم بررسی کنید. در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، تمام آن‌چه را که باید پیش‌از خرید و در زمان خرید مبلمان کلاسیک به آن توجه داشته باشید، خدمت شما ارائه خواهیم داد.

• طراحی مبل کلاسیک

برای خرید مبلی کلاسیک بهتر است ابتدا با سبک طراحی این مبلمان آشنا شوید. این مبلمان از طراحی کاملا تلفیقی خلق شده‌اند و می‌توان از آن‌ها در انواع دکوراسیون خانه استفاده کرد. بنابراین اگر به‌دنبال مبلمانی با نشیمن‌گاه راحت در کنار ظاهری سلطنتی و باشکوه هستید، در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، خرید این سبک از مبلمان را به شما پیش‌نهاد می‌دهیم.

مبل کلاسیک خاص• ظرفیت مبل کاسیک

مبلمان کلاسیک همانند ست‌های راحتی از ظرفیت 7 نفره برخوردار هستند. بااین‌حال این تنها پیش‌فرض طراحی است و می‌توانید ظرفیت را افزایش دهید. توجه داشته باشید که برخلاف مبلمان راحتی، مبلمان کلاسیک از مبلی با ظرفیت 2 نفر برخوردار نیست و اغلب ست 7 ‌نفره مبلمان کلاسیک را در مجموعه‌ای با یک مبل 3 ‌نفره، دو مبل 1 نفره و دو صندلی میزبان مشاهده خواهید کرد.

• چوب به‌کاررفته در مبل کلاسیک

بسته‌به نوع چوب به‌کاررفته در ساخت مبلمان کلاسیک، قیمت آن‌ها متفاوت خواهد بود. به‌همین دلیل در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، توجه به نوع چوب مبل کلاسیک را امری ضروری می‌دانیم. اگر مبل کلاسیک انتخابی شما از تمام چوب ساخته ‌شده باشد، به این معنا که منبت هم روی چوب بدنه انجام شده باشد، باید انتظار قیمت بالایی را داشته باشید. اما اگر جنس مبل انتخابی شما از چوب باشد و منبت‌کاری آن از جنس پلی‌اورتان انتخاب شود، با کاهش قیمت چشم‌گیری مواجه خواهید بود.

• منبت‌کاری مبل کلاسیک

تفاوت اصلی در مبلمان سلطنتی و کلاسیک را می‌توان شدت منبت‌کاری در آن‌ها دانست. شدت منبت در مبل‌های کلاسیک اغلب محدودتر از مبل‌های سلطنتی است؛ به همین دلیل می‌توان آن‌ها را با دکوراسیون مدرن هم سازگار دانست. از سوی دیگر اگر به شدت تجملاتی‌بودن مبلمان سلطنتی علاقه‌ای ندارید، در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، خرید مبلمان کلاسیک را بهترین جایگزین مبلمان سلطنتی می‌دانیم.

• کلاف مبل کلاسیک

کلاف مبل به‌ بدنه و چارچوب مبل کلاسیک می‌گویند که اغلب از جنس چوب گردو، بلوط، راش و نراد ساخته می‌شوند. بااین‌حال به سبب کاهش قیمت‌ها در برخی اوقات برای ساخت مبلمان کلاسیک از چوب کاج هم استفاده می‌کنند که نسبت به چوب‌های دیگر انعطاف‌پذیری کمتری را ارائه می‌دهد و در نهایت شاهد نمونه‌ای بی‌کیفیت از مبلمان کلاسیک خواهید بود. بنابراین در این راهنمای خرید مبل کلاسیک توصیه می‌کنیم کیفیت را فدای قیمت نکنید و مبلمانی را خریداری کنید که از کلاف باکیفیتی ساخته شده باشد.

توجه به نوع پارچه هنگام خرید مبل کلاسیک

در زمان خرید مبل کلاسیک، مهم‌ترین عاملی که باید به آن توجه داشته باشید، نوع پارچه به‌کاررفته در ساخت مبل کلاسیک است. میزان کیفیت، ضخامت و همچنین مقاومت پارچه مبلمان کلاسیک از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه علاوه‌بر افزایش طول عمر مبلمان می‌تواند در نمایش ظاهری آن هم نقش موثری داشته باشد. بنابراین اگر انتخاب شما مبلی با پارچه بی‌کیفیت باشد، باگذشت زمانی کوتاه، ظاهر مجلل و زیبای مبل از بین خواهد رفت و مجددا مجبور به خرید مبلمانی جدید خواهید بود. اگر قصد صرفه‌جویی در هزینه‌ها را دارید، در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، انتخاب نمونه‌های درجه یک را به شما پیش‌نهاد می‌دهیم که می‌توانید انواع آن را در سایت مشاهده کنید.
اغلب برای ساخت مبلمان کلاسیک از پارچه‌هایی مانند ساتن، شانل و مخمل استفاده می‌کنند که بسته‌به خواسته مشتریان می‌توان پارچه‌هایی ایرانی یا ترکی انتخاب شود. بااین‌حال توجه داشته باشید که پارچه‌های ترکی در کنار کیفیت عالی از قیمت بالایی هم برخوردار هستند و این درحالی است که در نمونه‌های ایرانی هم می‌توان پارچه‌هایی باکیفیت یافت.

پس از شناخت انواع پارچه به‌کاررفته در ساخت مبل کلاسیک، در این راهنمای خرید مبل کلاسیک، توصیه می‌کنیم در زمان خرید نکات زیر را بررسی کنید:
• توجه کنید که پارچه به‌کاررفته در مبل کلاسیک، از حالتی کشی برخوردار نباشد.
• اگر در ناحیه دوخت مبلمان شاهد سوراخ هستید، خرید این مبلمان می‌تواند منجر به هزینه‌های مجدد شود؛ چراکه طول عمر بالایی نخواهند داشت.
• اگر مبل کلاسیک انتخابی شما از پارچه برجسته و مخمل برخوردار است، توجه به سطح کیفیت پارچه از اهمیت بالاتری برخوردار است، چراکه حرکت در خلاف جهت پرزهای پارچه، نظم آن را برهم می‌زند و ظاهر اولیه مبل را به نابودی خواهد کشاند.

مبلمان کلاسیک سلطنتیطرح یک سوال مهم؛ در خانه به چه مقدار مبلمان نیاز خواهید داشت؟

پاسخ این سوال بستگی به اندازه فضای خانه شما دارد. بااین‌حال در این راهنمای خرید مبل کلاسیک توصیه می‌کنیم که برای یک اتاق نشیمن با اندازه متوسط، به یک سرویس مبلمان 7 نفره نیاز است که درکنار آن بهتر است دو صندلی میزبان هم قرار دهید. همچنین اگر فضای خانه مناسب بود، خرید میز ناهارخوری هماهنگ با سرویس مبلمان کلایک هم می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.
برخی از افراد تمایل دارند تمام مبلمان اتاق نشیمن خود را به یک‌باره بخرند و برخی دیگر یک یا دو قطعه را در یک زمان خریداری می‌کنند. به هر روشی که خرید مبلمان خانه را ترجیح می‌دهید، به خاطر داشته باشید که ترکیب‌کردن و تطبیق سبک‌ها، رنگ‌ها و الگوها یک تصمیم ایده‌آل است و به اتاق نشیمن شما ظاهری بانشاط و پرانرژی هدیه می‌دهد.

چیدمان مبلمان کلاسیک به چه صورت باید انجام شود؟

خرید مبلمان کلاسیک، هرچند زیبا و عالی، اگر با چیدمانی منحصر‌به‌فرد به پایان نرسد، تقریبا تمام زحمات شما را برباد خواهد داد. بنابراین تمام سعی خود را برای نمایش عالی و جلوه بی‌نظیر مبلمان خود بگذارید. درست مانند دیگر سبک مبلمان، برای چیدن مبل کلاسیک هم قواعد و قوانین خاصی وجود دارد که با رعایت آن‌ها در چیدمان مبل کلاسیک، می‌توانید ظاهری عالی برای خانه خود خلق کنید. در این راهنمای خرید بهترین نوع چیدمان برای مبلمان کلاسیک را چیدمان گرد، مستطیلی و مربع می‌دانیم. بااین‌حال ابتدا سبک دکوراسیون و فضای خانه خود را بسنجید و متناسب با آن بهترین نوع چیدمان مبلمان کلاسیک را برای خانه خود ایجاد کنید.

مبلمان کلاسیک لوکس

حرف آخر

برای آن دسته از افرادی که حالت اسپورت مبلمان راحتی را نمی‌پسندند و همچنین سبک مبلمان سلطنتی را تجملاتی می‌دانند، خرید مبلمان کلاسیک یکی از بهترین انتخاب‌ها در خلق دکوراسیونی فوق‌العاده خواهد بود. درصورت رعایت نکات گفته‌شده در این مقاله می‌توانید خریدی منحصربه‌فرد را تجربه کنید که علاوه‌بر ایجاد ظاهری فوق‌العاده برای خانه خود، از طول عمر بالای مبلمان هم لذت ببرید.
مبلمان کلاسیک زیبایی و آراستگی مبلمان سلطنتی را در کنار راحتی و آسایش مبلمان راحتی به دوش می‌کشند و می‌توان از آن‌ها در سبک‌های مدرن و سنتی بهره برد. نمونه‌های بی‌نظیری از مبلمان کلاسیک را در سایت مشاهده و بهترین آن را برای خانه خود خریداری کنید.