راهنمای انتخاب و خرید میز تلویزیون

با وجود چنین مجموعه عظیمی از میزهای تلویزیون، یافتن میز مناسب برای تلویزیون و سبک دکوراسیون خانه شما می‌تواند ترسناک باشد. در این راهنمای خرید میز تلویزیون، با بیان نکات و اصول دکوراسیون میز تلویزیون، تمام آن‌چه را که باید بدانید، برای شما شرح خواهیم داد. بنابراین بیایید با طرح دو سوال مهم این راهنمای خرید میز تلویزیون را آغاز کنیم.

1. تلویزیون شما چقدر بزرگ است؟

دکوراسیون میز تلویزیون و همچنین خرید آن تا حد زیادی به اندازه و نوع تلویزیون شما بستگی دارد. در این راهنمای خرید میز تلویزیون توصیه می‌کنیم که در ابتدا تلویزیون را خریداری و پس‌از تعیین مکان برای میز تلویزیون، به سراغ خرید آن بروید.
میز تلویزیون خریداری‌شده توسط شما باید از سایز تلویزیون بزرگ‌تر باشد. خرید میز کوچک‌تر به معنای خرابی دکوراسیون میز تلویزیون و نمای خود تلویزیون است. همچنین درصورت خرید میز تلویزیون بزرگ‌تر مکانی بیشتری برای قراردادن شی‌های تزئینی و دکوری در اطراف تلویزیون خود خواهید داشت.
در این راهنمای خرید میز تلویزیون تاکید می‌کنیم که در زمان خرید میز به عمق هر قفسه و کشو توجه داشته باشید تا سایر تجهیزات صوتی و تصویری به‌خوبی در آن جای‌ گیرند.

2. اتاق شما چقدر بزرگ است؟

اندازه محیط و اتاق شما، دیگر عامل تاثیرگذار در خرید میز تلویزیون خواهد بود. اگر ساکن فضای کوچکی هستید، بهتر است به گزینه‌هایی مانند میز تلویزیون گوشه‌ای یا شناور فکر کنید. هر دو سبک‌ فضای کف را آزاد می‌کنند و می‌توانند بهتر از یک واحد سنتی در یک پلان طبقه پیچیده عمل کنند. یک میز تلویزیون با اندازه کوچک و معمولی همیشه یکی دیگر از گزینه‌ها خواهد بود.

انواع سبک میز تلویزیون

گسترش استفاده از تلویزیون، خرید و حضور میز تلویزیون را در خانه ضروری کرده است. میزهای تلویزیون در انواع مدل‌های و طرح‌های متنوعی تولید شده‌اند تا با ارائه کاربردهای بسیار و همچنین تناسب با انواع دکوراسیون، گستره انتخاب شما را افزایش دهند. میزهای تلویزیون امروزه به یکی از مهم‌ترین عوامل در دکوراسیون خانه مبدل شده‌اند و نقش مهمی را در آن بازی می‌کنند؛ به همین دلیل در راهنمای خرید میز تلویزیون، شما را با انواع سبک‌ها و مدل‌های آن آشنا خواهیم کرد.

• میز تلویزیون کابینتی

اگر به دنبال مدل‌های متفاوت با طرحی خاص هستید، در این راهنمای خرید میز تلویزیون، میزهای کابینتی را به شما معرفی خواهیم کرد. این میزها از تعدادی قفسه با در و کشو برخوردار هستند و همچنین به دلیل ارائه فضای آزاد بسیار، می‌توانید از تعدادی شی دکوری و تزئینی برای کوراسیون آن استفاده کنید. زیبایی این سبک از میز تلویزیون به‌حدی است که حتی در زمان خاموش‌بودن تلوزیوین هم، تمام نگاه‌ها به آن سمت کشیده می‌شود. به‌طور کلی با خرید این نوع از میز تلویزیون، نقطه کانونی خانه خود را جابه‌جا خواهد کرد.

• میز تلویزیون پایه‌ای

این مدل از میز تلویزیون کاملا خاص و غیرمتعارف است. بنابراین اگر به دنبال نمونه‌های کمتر دیده‌شده هستید، در این راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید میزهای پایه‌ای را توصیه می‌کنیم. طراحی این میزها اغلب به‌صورت یکپارچه و در حالت استوانه‌ای یا مکعبی ایجاد می‌شود که علاوه‌بر خلق یک پایه مقاوم برای نگه‌داری از تلویزیون یک مکان عالی برای جمع‌آوری وسایل مرتبط با تلویزیون ایجاد خواهد کرد. اگر بخواهیم از عیوب این سبک میز تلویزیون صحبت کنیم، تنها می‌توان به عدم فضای آزاد برای جای‌دادن کنسول بازی، سیستم‌های صوتی و تصویری و اشیاء تزئینی اشاره کنیم.

• میز تلویزیون قفسه‌ای

اگر به دنبال دکوراسیون میز تلویزیون ساده و متعارفی هستید، نمونه‌های قفسه‌ای که جلوباز هم نامیده‌ می‌شوند، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. درصورت خرید این سبک از میز تلویزیون، علاوه‌بر یک جایگاه عالی برای تلویزیون خود، شما صاحب یک استند برای لوازم تزئینی و دکوری هم خواهید شد. همچنین قفسه‌های بدون در این میز می‌تواند مکانی مناسب برای قراردادن سیستم‌های صوتی و تصویری متعددی باشد.

میز تلویزیون قفسه ای• میز تلویزیون دیوار سرگرمی

انتخاب این مدل از میزهای تلویزیون، کمی لازمه فکر و تحقیق است؛ این مدل از سایز و اندازه‌ای بزرگ و نامتعارف برخوردار است و به‌صورت دائمی طراحی و نصب می‌شود. بنابراین اگر هر چند وقت یک‌مرتبه به‌فکر تغییر دکوراسیون خانه خود هستید، در راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید این مدل را مناسب شما نمی‌دانیم. بااین‌حال به سبب ایجاد فضای آزاد بسیار، می‌توانید از آن به عنوان یک استند هم بهره‌مند شوید که با لوازم تزئینی و دکوری شما مزین شده است.

• میز تلویزیون کنسولی

یکی از انواع رایج میز تلویزیون، میزهای کنسولی هستند که با انواع دکوراسیون میز تلویزیون و مکانی برای میز تلویزیون تناسب خواهند داشت. طراحی این میزها کاملا معمول و متعارف است و نباید از آن‌ها انتظار ظاهری خاص و مجلل داشت. این میز تلویزیون اغلب شامل چند قفسه و کشو است که می‌تواند فضایی مناسب برای جای‌گیری وسایل و همچنین چیدمان سیستم‌های صوتی و تصویری شما فراهم کند. به‌طور کلی اگر به دنبال میزی ساده و درعین حال زیبا و متعارف هستید، در این راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید این مدل را به شما پیش‌نهاد خواهیم داد.

• میز تلویزیون معلق

برای خلق دکوراسیونی مدرن، بهتر است به سراغ مدل‌های جدید با سبکی متفاوت بروید. میزهای شناور یا معلق از آن دسته میزهای جدید و نوظهور هستند که با خلق ظاهری منحصربه‌فرد برای دکوراسیون میز تلویزیون، می‌تواند طراحی خانه شما را مدرن‌تر جلوه دهد. بااین‌حال توجه داشته باشید درصورت خرید این میزها دیگر مکانی برای جای‌گیری کنسول بازی یا سیستم‌های صوتی و تصویری نخواهید داشت و تنها می‌توانید از میز تلویزیون خود در حالت دکوری و تزئینی بهره‌مند شوید.

• میز تلویزیون با پایه بلندگویی

اگر در محیطی بزرگ و فضایی باز زندگی می‌کنید، در این راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید این مدل را به شما پیش‌نهاد می‌دهیم. این مدل از میزهای تلویزیون با سبکی مجلل، زیبا و منحصربه‌فرد می‌تواند نقطه کانونی خانه‌تان را جابه‌جا کند و در نگاه اول به دکوراسیون به چشم بیاید. همچنین به سبب خلق فضایی باز، می‌توان از آن به‌راحتی برای جای‌گیری لوازم جانبی، کنسول بازی و سیستم‌های صوتی و تصویری استفاده کنید. امکان قراردادن اشیاء تزئینی و همچنین تبدیل میز به یک کتاب‌خانه کوچک و زیبا هم فراهم است که خرید این مدل کاملا به‌صرفه و مناسب می‌کند.

• میز تلویزیون سلطنتی

طراحی این مدل از میزهای تلویزیون را می‌توان با مدل‌های کابینتی که در ابتدا اشاره کردیم، مشابه دانست. این مدل میز تلویزیون اغلب با دکوراسیون سنتی در خانه‌های ایرانی همخوانی دارد و به سبب طراحی کشو‌های بزرگ و فضایی مناسب، می‌توان از آن به‌عنوان محلی برای جای‌گیری اشیاء تزئینی و دکوری و همچنین کتاب‌های سنتی مانند شاهنامه و حافظ استفاده کرد.

انواع جنس میز تلویزیون

اگر باتوجه به معرفی مدل‌های میز تلویزیون گفته‌شده در این راهنمای خرید میز تلویزیون، مدل مناسب خانه خود را یافتید، اکنون زمان آن رسیده است که جنس بدنه میزهای تلویزیون را هم بررسی کنیم. جنس میز تلویزیون در انتخاب شما می‌تواند تاثیر فراروان داشته باشد و اولویت‌های شما را جابه‌جا کند، چراکه علاوه‌بر تاثیرگذاری در طول عمر میز، می‌تواند در نمای ظاهری آن هم تاثیرگذار باشد. بنابراین در این راهنمای خرید میز تلویزیون، جنس میزها را بررسی خواهیم کرد.

• میزهای چوبی

گسترده‌ترین نوع میزها تلویزیون را میزهای چوبی تشکیل می‌دهند که به‌دلیل انعطاف‌پذیری بالا در رنگ و سبک، متناسب با سلیقه تمامی افراد، موجود هستند. از آن‌جایی در ساخت میزهای چوبی به‌صورت هم‌زمان از فلز و شیشه هم استفاده می‌شود، ظاهر میزها بسیار شکیل، مدرن و خاص است که می‌توان آن‌ها را در دکوراسیون‌های مدرن و سنتی به‌کار برد. از جمله نقاط قوت این میزها، حس طبیعی‌بودن آن‌ها است که علاوه‌بر تامین زیبایی خانه، می‌تواند انرژی و نشاط آن را هم تکمیل کند. بنابراین اگر به دنبال میزی زیبا، طبیعی، بسیار شیک و مدرن هستید، در این راهنمای خرید میز تلویزیون، میزهای چوبی را به‌ شما پیش‌نهاد می‌هیم.

میز چوبی مینیمال• میزهای فلزی

دیگر انواع میزهای تلویزیون، میزهای فلزی هستند، که کمتر خریداری می‌شوند. این میزهای طراحی خاص و متفاوتی ارائه می‌دهند و برای دکوراسیون‌‌های معمول خانه‌ها مناسب نیستند، مگر در مواردی خاص که فرد بخواهد ظاهری فوق‌العاده چشم‌گیر در دکوراسیون میز تلویزیون خود ایجاد کند. با توجه به دلایل گفته‌شده و عدم خواستار مشتریان، تولید میزهای فلزی در کشور بسیار کم است، بااین‌حال اگر دکوراسیون خانه شما به میز تلویزیون فلزی احتیاج دارد، بهتر است آن را برای ساخت سفارش دهید.

• میزهای شیشه‌ای

در آغاز ترویج میزهای مدرن تلویزیون، مدل‌های شیشه‌ای میان مردم طرفداران بسیار داشت، اما با گسترش انواع میزها و تنوع آن‌ها، طرفداران میزهای چوبی افزایش یافت و میزهای شیشه‌ای در معنا از مد افتاداند. این میزها با سبکی ساده و معمول طراحی می‌شوند و با هر سبک و دکوراسیونی هم‌خواهنی خواهند داشت. بااین‌حال توجه کنید به سبب جنس شیشه‌ای و شدت شکستنی‌بودن میزها، طول عمر آن‌ها در خطر است و به همین دلیل بسیاری از افراد از خرید آن سرباز می‌زنند.

انتخاب رنگ میز تلویزیون

رنگ میز تلویزیون را می‌توان یکی از چالش‌برانگیزترین انتخاب‌ها در خلق دکوراسیون خانه دانست. در این مورد، نکته کلیدی توجه به سبک انتخابی است؛ به عنوان مثال اگر خانه شما سبکی سنتی و کلاسیک دارد، بهترین انتخاب برای رنگ میز تلویزیون طلایی و فیلی است؛ بااین‌حال باید به تم رنگی دکوراسیون خانه هم توجه داشته باشید.
بنابراین پس از سبک مورد نظر، اولین عاملی که رنگ میز را در دکوراسیون میز تلویزیون تعیین می‌کند، تم دکوراسیون منزل است. به عنوان نمونه اگر خانه شما با رنگ سفید دکوراسیون شده است، در این راهنمای خرید میز تلویزیون پیش‌نهاد می‌دهیم نمونه‌های سفید، استخوانی و فیلی رنگ‌ را انتخاب کنید.
توجه به هماهنگی رنگ میز تلویزیون با کاغذ دیواری پشت آن هم دیگر نکته مهمی است که باید در دکوراسیون میز تلویزیون به آن توجه داشته باشید. بنابراین پیش‌از خرید میز، بهترین مکان برای میز تلویزیون خود را انتخاب و متناسب با رنگ کاغذ دیواری، میز تلویزیون را خریداری کنید.
با تمام این تفاسیر اگر نمی‌دانید چه رنگی را انتخاب کنید، پیش‌نهاد ما در این راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید میزی با رنگ مشکی است. رنگ مشکی در دکوراسیون میز تلویزیون یکی از پرطرفدارترین‌ها محسوب می‌شود، چراکه با هر سبک و سلیقه‌ای هم‌خوانی دارد و به‌راحتی می‌توان آن را با تمامی رنگ‌ها هماهنگ کرد. پس اگر تصمیم‌گیری برای شما دشوار است، به رنگ مشکی فکر کنید.
برای انتخاب رنگ میز تلویزیون خود محدودیتی قرار ندهید و در زمان انتخاب، تمامی رنگ‌هایی که می‌توان با تم خانه شما هم‌خوانی داشته باشد را مدنظر قرار دهید. در این میان توجه داشته باشید که ایجاد تضاد در محیط خانه، می‌تواند توجه بیشتری را جذب کند و همچنین انرژی و نشاط محیط را افزایش دهد؛ بنابراین در این راهنمای خرید میز تلویزیون، بر توجه به رنگ‌های متضاد هم تاکید خواهیم داشت. شما می‌توانید نمونه‌های بسیاری از میزهای تلویزیون را در رنگ‌هایی متنوع درون سایت مشاهده و بهترین آن‌ها را خریداری کنید.

بهترین جای مناسب برای میز تلویزیون

تعیین بهترین مکان برای میز تلویزیون، پیش‌از هر مورد دیگری در خرید میز موثر است. در آغاز تصمیم به خرید میز تلویزیون، باید بدانید که میز در کجای خانه قرار خواهد گرفت، پس‌از آن متناسب با رنگ کاغذ دیواری، تم خانه و فضای بزرگ یا کوچک خانه، بهترین مدل را انتخاب کنید.
نکته قابل توجه در مکان برای میز تلویزیون، آن است که در تمامی ساعات روز، افراد خانواده بتوانند به‌راحتی به تلویزیون و مشاهده آن دسترسی داشته باشند. بنابراین در تعیین مکان برای میز تلویزیون، آسایش اعضای خانواده را هم مدنظر قرار دهید.
در تعیین مکان مناسب تلویزیون، سایر وسایل خانه هم تاثیرگذار است،؛ بنابراین اگر از فضای محدودی برخوردار هستید، بهترین انتخاب برای شما میزهای معلق است که تعیین مکان آن آسان خواهد بود و عملا فضایی را اشغال نخواهد کرد. در این مورد تلویزیون روی دیوار نصب می‌شود که می‌تواند یک انتخاب کاملا به‌صرفه و مدرن باشد.
برای فضاسازی خانه در انتخاب مکان برای میز تلویزیون، می‌توانید از چندین پرده نازک با رنگی روشن استفاده کنید؛ اگر از خانه‌ای با فضایی کوچک برخوردار هستید، توجه به نکته دکوراسیون گفته‌شده می‌تواند محیطی مدرن و خلاقانه برای خانه شما خلق کند. این درحالی است که رنگ‌های روشن پرده می‌تواند شور و انرژی خانه را هم تامین کند.

میز تلویزیون کم جاحرف آخر

پس‌از خرید تلویزیون، عامل مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، انتخاب میز آن است. توجه داشته باشید که نباید هرگز تلویزیون را پس‌از انتخاب میز خریداری کنید؛ چراکه سایز و ابعاد میز باید با توجه به فضای اشغالی توسط تلویزیون انجام شود.
در مرحله بعد باید بهترین مکان را برای تلویزیون در خانه خود انتخاب و متناسب با دکوراسیون و تم رنگی آن، رنگی مناسب برای میز انتخاب کنید. در پایان به‌سراغ مدل‌های گفته‌شده در این مطلب بروید و باتوجه به توضیحات گفته‌شده، مدلی مناسب برای تکمیل دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید.
در سایت می‌توانید انواع میزهای تلویزیون را مشاهده و متناسب با این راهنمای خرید میز تلویزیون، بهترین خرید خود را تجربه کنید.