راهنمای خرید میز ناهار خوری

در زندگی امروزی، مبل و میزو صندلی دیگر جزو کالاهای لوکس محسوب نمی‌شوند. بلکه در خانه همه افراد در هر سطح درآمد، می‌توان مبل، میز ناهار خوری و … را مشاهده کرد. می‌توان میزناهارخوری را  به عنوان میزی برای گردآمدن  و لذت بردن اعضای خانواده در کنار هم در زمان صرف غذا دانست. میزناهارخوری علاوه بر این‌که وسیله‌ای کاربردی برای صرف غذا و پذیرایی است، می‌تواند در دکوراسیون و زیبایی منزل نیز نقشی موثر ایفا کند. اگر قصد خرید میز ناهار خوری دارید، این راهنما، فوت و فن‌های خرید میزناهارخوری را بررسی می‌کند. پس برای خرید لذت بخش‌تر و آگاهانه‌تر این آیتم مهم در مبلمان منزل، با ما همراه باشید.

چه نوع میزناهارخوری برای منزل شما مناسب است؟

بهتر است قبل از خرید میز ناهارخوری، بی گدار به آب نزنید. این که فقط میزی مطابق مد بخرید، دردی دوا نمی‌کند؛ زیرا اولا شاید آن میز با سبک دکوراسیون شما مناسب نباشد، ثانیا شما هم که گنج قارون ندارید که مرتب این میز را عوض کنید. پس بهتر است با دانستن اصول خرید میز ناهارخوری، در خرید این میز مرکزی در مبلمان منزل و آشپزخانه توجه کرده و با آگاهی بیشتر، بهترین میز ناهارخوری را متناسب با شرایط خود خریداری نمایید.

نکات مهم در خرید میز ناهارخوری شامل موارد زیر هستند:

خرید میز ناهارخوری استاندارد

در خرید میز کاربردی برای ناهارخوری، باید توجه نماییم که ارتفاع و سایز این میز استاندارد باشد. ارتفاع میز باید متناسب با قد افرادی که دور آن می نشینند، انتخاب گردد. میز نباید آن قدر کوتاه باشد که هنگام نشستن پشت آن مجبور باشید کمر و گردن خود را بیش از حد خم کنید. بلکه باید رویه میز ناهارخوری تا قفسه سینه افراد خانواده باشد. فاصله آرنج تا بدن نیز بیشتر از 40 سانتی متر باشد .همچنین نباید ارتفاع میز مخصوص صرف غذا آن‌قدر بلند باشد که احساس خفگی به شما دست دهد.

هنگام صرف غذا روی میز استاندارد، بدن همه افراد خانواده در حالت راحتی و استراحت خواهد بود.ضمنا این امر به صرف اصولی‌تر و طولانی‌تر غذا کمک خواهد کرد. اعضای خانواده پشت میز استاندارد  به لذت بردن بیشتر آن‌ها از دستپخت مادر یا بودن در جمع خانوادگی بیشتر فکر می‌کنند؛ تا میزی که آن قدر غیرحرفه ای ساخته شده است که افراد فقط می‌خواهند تند تند غذای خود را خورده و از پشت میز بلند شوند.

فضای اطراف میز نیز حائز اهمیت است. باید میز خود را در جایی از منزل قرار دهید که فاصله کافی بین میز و مبلمان دیگر موجود در آن فضا وجود داشته باشد. حداقل فاصله 107 تا 123 سانتی‌متر بین میز و دیوار  سبب می شود افراد به راحتی پشت میز مستقر شده یا بلند شوند.

در خرید میزناهارخوری استاندارد، سلامت و راحتی را در الویت قیمت قرار دهید، زیرا جان و سلامت شما ارزشمندتر از مالتان است. میزهای ناهارخوری نامیرا با توجه به معیارهای سلامتی و قد متوسط خریداران ایرانی مهندسی شده‌اند.

 

خرید میز ناهارخوری استاندارد

دقت در انتخاب شکل مناسب میز با توجه به فضا و کارآرایی آن

باید میز ناهارخوری را متناسب با فضای موجود انتخاب کنید. شکل میز در اصول انتخاب میز ناهارخوری مناسب تاثیرگذار است:

باید فضای قرار دادن میز و صندلی ناهارخوری را قبل از خرید مدنظر قرار دهید.سپس به تعداد افرادی که پشت میز خواهند نشست توجه کنید. در این صورت می‌توانید بهترین انتخاب را از بین انواع میز ناهارخوری داشته باشید.

انواع میزناهارخوری برحسب شکل به میزهای  گرد، مربعی، میز مستطیلی، تقسیم می‌شوند:

میز ناهارخوری گرد

میزهای دایره‌ای به دلیل انحنا و سادگی شکل خود برای هر فضایی مناسب هستند. میز ناهارخوری دایره‌ای برای فضای کوچک بسیار مناسب است. زیرا این میزها گوشه ندارند و به اصطلاح جاگیر نیستند.

چیدمان صندلی دور این میزها راحت‌تر است. در مواقع ضروری نیز می‌توان با کاهش فضای بین دو صندلی، صندلی های بیشتری به دور میز اضافه کرد. این راهکار هنگام داشتن مهمان بسیار کاربردی است. اما باید توجه کنیم که اگر شعاع میز دایره‌ای بزرگ باشد، دسترسی قطری به وسایل و غذای روی میز دشوار خواهد بود.

تعامل افراد دور میزناهارخوری گرد راحت‌تر است زیرا همه افراد می‌توانند به دلیل شکل میز، ارتباط چشمی مطلوبی با سایرین برقرار کنند. این امر در افزایش صمیمت اعضای خانواده تاثیرگذار است. به اصطلاح می‌توان گفت که صرف غذا پشت میز ناهارخوری گرد، خودمانی‌تر است. میز گرد یا بیضی برای خانه‌هایی به سبک سنتی نیز به همین دلیل جمع و جور بودن و دنجی مناسب‌ است.

میز ناهارخوری بیضی شکل

این میزها به دلیل شکل و صمیمت خود به میزهای گرد نزدیک هستند. از طرف دیگر، میزهای بیضی به خاطر وسعت و فضای بزرگتری که اشغال می‌کنند، به میزهای مربع و مستطیل شبیه هستند. این میزها در هر فضایی می‌توانند قرار داده شوند، ولی پیشنهاد کارشناسان دکوراسیون و مبلمان نامیرا، قرار دادن میز ناهارخوری بیضی شکل در فضاهای کوچک و باریک است. زیرا به خوبی فضای یاد شده را پر کرده و بر زیبایی و جلوه آن محیط می‌افزاید.

میزهای مستطیلی و مربعی

اشکال چهارگوشه نظیرمستطیل و مربع در علم هندسه، به اشکال فرمال یا همان  رسمی مشهورند. میزهای ناهارخوری مستطیلی و مربعی برای فضاهایی بزرگ مناسب هستند. ضمنا این میزها می‌توانند برای اتاق پذیرایی از مهمانان نیز گزینه خوبی باشند. میز ناهارخوری مستطیلی شکل  با زاویه‌های 90 درجه  و خطوط مستقیم خود، جلوه و زرق و برق را به محیط هدیه می‌کند.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که میزهای ناهارخوری مربعی برای فضاهای مینیمال و مدرن نیز می‌توانند مناسب باشند. این میزها، به دلیل ابعاد کوچک خود دسترسی به غذا، مخلفات در چهارطرف میز را برای همه اعضای خانواده راحت می‌کنند.

خرید انواع میزهای نهارخوری گرد یا مربعی و دربرخی اوقات میزهای بیضی شکل برای خانه‌های آپارتمانی و کوچک( حتی خانه‌های اجاره‌ای که مدام در حال اسباب کشی هستند و امکان آسیب دیدن مبلمان بزرگ بیش از مبلمان کوچک و جمع و جور است)، خریدی منطقی است.

میزهای نهارخوری  موجود در بازار براساس جنس مواد خود به میزهای ناهارخوری چوب، شیشه‌ای، استیل، فلزی، ام دی اف، تقسیم می‌شوند.

اگر به دنبال میزهای مقاوم و بادوام در برابر جست و خیز کودکان، ریختن مواد غذایی روی میز در عین زیبایی هستید،  میزهای ناهارخوری نامیرا می‌توانند به عنوان یک گزینه عالی لحاظ شوند؛ زیرا میزهای ناهارخوری نامیرا از مرغوب‌ترین چوب راش لهستانی با گل و بوته‌های منبت یادآور تاریخ ایران تولید شده‌اند. این میزهای مخصوص صرف غذا، به دلیل کیفیت چوب خود از ماندگاری طولانی و مقاومت بالا در برابر گرما، رطوبت و ریختن آب بر سطح‌شان برخوردارند. به علاوه تا سالیان سال،  نقل مهمانی‌هایتان زیبایی این میزها از زبان مهمانانی است که دور این میزناهارخوری در خانه شما غذا خورده‌اند. به علاوه هرگز هم این میزها قدیمی نخواهند شد!!!

سبک دکوراسیون و مبلمان منزل شما

در خرید میز ناهارخوری علاوه بر معیارهایی که تاکنون مطرح کردیم، سلیقه و سبک دکوراسیون منزل شما به عنوان مهم‌ترین معیار تلقی می‌شود. از این منظر، میز ناهارخوری در سه گروه راحتی، کلاسیک و سلطنتی جای می‌گیرد. شاید بپرسید راهنمای خرید انواع میز ناهارخوری چیست؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم:

 

نکات مهم برای خرید میزناهارخوری کلاسیک

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: تزیین میز ناهارخوری

نکات مهم برای خرید میزناهارخوری کلاسیک

میزهای ناهارخوری کلاسیک، بسیار شیک هستند. روی بدنه، پایه‌های این میز، منبت‌کاری‌ها و معرق‌کاری ظریف خودنمایی می‌کنند. این میز‌ها عموما از جنس بهترین چوب‌ها نظیر راش و گردو تهیه می‌شوند.

میزهای کلاسیک از جمله میزهای ناهارخوری مناسب سبک مبلمان و دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی هستند. میزهای ناهارخوری کلاسیک در اشکال دایره‌ای یا مستطیلی تولید می‌شوند ولی مدل‌های مستطیل شکل ‌آنها راحت تر با فضای کلاسیک تناسب پیدا می‌کنند. به همین دلیل میزناهارخوری کلاسیک مستطیلی فروش بیشتری نسبت به نوع گرد آن به خود اختصاص داده است.

اگر می‌خواهید دکوراسیون منزل‌تان دل دوست و دشمن را ببرد و بسیار اغراق آمیز و پرجذبه جلوه کند، دکوراسیون و میز ناهارخوری کلاسیک را انتخاب کنید. میز ناهارخوری کلاسیک، فضای کافی برای جانمایی وسایل روی خود دارد. این میز از فضا و طول کافی برای چیدن صندلی‌ها برخوردار است. این مساله، سبب می‌شود تجمل میز بیشتر خودنمایی کند.

میز ناهارخوری کلاسیک برای ضیافت‌های خانوادگی یا مجالس نامزدی و عروسی خانگی بهترین انتخاب خواهد بود.

اگر خانه‌ای کوچک دارید ولی سبک و سلیقه‌تان باز هم کلاسیک است و بیشتر دوست دارید که زیبایی مبلمان‌تان را به رخ دیگران بکشید، در انتخاب میزهای ناهارخوری کلاسیک، می‌توانید به سمت میزهای کوچکتر ولی همان مستطیل شکل بروید. شما زمانی می‌توانید بگویید که سبک دکوراسیون کلاسیک ایده‌آلی دارید، که همه عناصر مبلمان نظیر مبلمان ، میزناهارخوری و کنسول‌ها و … از تناسب و همگونی عالی برخوردار باشند. مثلا می‌توانید رنگ مبلمان و پارچه های صندلی‌های میز ناهارخوری خود را از یک رنگ و طرح انتخاب کنید تا هارمونی محیط بیشتر شود. این تناسب مبلمان در شکوه محیط جلوه گر خواهد شد.

 

برای خرید میز ناهارخوری راحتی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

برای خرید میز ناهارخوری راحتی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

میزهای ناهارخوری راحتی بیشتر برای سبک‌های مدرن مناسب هستند. پیشنهاد می‌شود میزهای ناهارخوری راحتی گرد یا بیضی شکل را  انتخاب کنید. این میزها به راحتی با انواع صندلی‌ها ست می‌شوند. به این ترتیب، ترکیب مدرن و شیکی برای بخش پذیرایی و صرف غذا حاصل خواهد شد.

در واقع فرم‌های حجمی و منحنی وار بیش از فرم‌های زاویه دار با احساس راحتی و مدرنیته تطبیق دارند.

البته اگر تابع مد روز هم در مبلمان خود هستید، بهتر است با خبر باشید که جدیدا نوعی میزهای ال شکل نیز در سبک مدرن رواج یافته‌اند. شما می‌توانید در خرید میزهای ناهارخوری راحتی، این فرم میزها  را نیز نظربگیرید. میزهای ناهارخوری ال شکل برای فضاهای کوچک، می‌توانند به عنوان میزهای کم جا و کاربردی مدنظر قرار گیرند.

سبک مدرن عاری از هرگونه طمطراق و عناصر اضافی و دارای رنگ و بوی مینیمالیستی است. بنابراین باید میزهای ناهارخوری راحتی فاقد منبت‌کاری‌ها باشند. فوت و فن خرید میزناهارخوری راحتی، ظاهر بسیار ساده و در عین حال شیک آن است. ناگفته نماند که اصولا این میزهای راحتی نسبت به میزهای ناهارخوری سلطنتی یا کلاسیک قیمت پایین‌تری دارند. بنابراین در صورت تمایل به میز ناهارخوری شیک و در عین حال ارزان‌قیمت، میز ناهارخوری راحتی را انتخاب کنید. ولی هنگام خرید به یاد داشته باشید که این میز باید با سایر مبلمان‌ مدرن شما همخوانی داشته باشد وگرنه هزینه الکی رو دست خود گذاشته‌اید بی آن‌که کاربرد یا زیبایی را به خانه شما بیاورد.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل؟

اصول خرید میز ناهارخوری سلطنتی

اولین نکته این که باید بی برو و برگرد میزهای مستطیلی را انتخاب کنید. از آن‌جا که گفته‌اند: ” هرکه بامش بیش، برفش بیشتر” اصولا هرکسی که درصدد خرید میز ناهارخوری سلطنتی است، باید بداند که این نوع میز مخصوص فضاهای وسیع است. اگر منزل شما کوچک است، هرگز به خرید میز مستطیلی و سلطنتی فکر نکنید که نه تنها شیک نخواهد بود بلکه کلی هم جلوی دست و پای شما را می‌‌گیرد.

اصولا  نام میزناهارخوری سلطنتی با تجمل و زرق و برق گره خورده است. به عنوان مثال، میز سلطنتی نامیرا با منبت‌کاری‌ها و خراطی‌های هنرمندان ایرانی  برای فضاهای بسیار شیک و لوکس و مهمانی‌های مجلل، انتخاب عالی به نظر می‌رسند. دیزاین اتاق‌های پذیرایی خانه‌های مجلل و ویلایی با میز‌های ناهارخوری سلطنتی بسیار شیک و هنرمندانه نامیرا ، کنسول‌ها و غذاهای بسیار خوش رنگ و طعم شما همیشه به مهمانی‌های بهشتی طعنه می‌زنند.

افرادی که به دنبال خرید میز ناهارخوری سلطنتی هستند، باید بدانند که قیمت خرید این مدل میزها نسبت به میزهای دیگر بالاتر است. شما علاوه بر هنر دست منبت کاران ایرانی، هزینه کیفیت بالای این چوب را نیز باید در نظر بگیرید. معمولا میزهای سلطنتی از مرغوب ترین چوب‌ها نظیر راش و گردو ساخته می‌شوند. این میزها  از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند.

 

جمع بندی- راهنمای خرید خرید میزناهارخوری

زمان صرف غذا در زندگی مدرن و پرمشغله امروز، فرصت  ارزشمندی برای جمع شدن اعضای خانواده کنار هم است. میزهای ناهارخوری، از عناصر مهم دکوراسیون هستند که نقش چشمگیری را در این جمع‌های خانوادگی ایفا می‌کنند. به علاوه نقش این عنصر طراحی داخلی منازل را در شیکی و زیبایی خانه نباید نادیده گرفت. دراین مقاله در صدد آمدیم نکات مهم در خرید میز ناهارخوری را بررسی کنیم. سپس به معرفی اشکال مختلف و تناسب هرکدام با سبک‌‌های دکوراسیون راحتی، سلطنتی و کلاسیک پرداختیم. امیدواریم این راهنمای خرید میز و صندلی ناهارخوری بتواند در خرید بهترین میز ناهارخوری مناسب منزل شما راهگشا باشد.

گروه مبلمان نامیرا، یکی از فروشگاه‌های معتبر فروش حضوری و اینترنتی مبلمان از جمله میز ناهارخوری است. اگر درصدد رهایی از دغدغه‌های خرید حضوری: ترافیک، هزینه رفت و آمد و مشکلات دیگر هستید، می‌توانید به راحتی با مراجعه به سایت نامیرا، میزناهارخوری مناسب خود را انتخاب و در عرض چند دقیقه خریداری نمایید. به علاوه نامیرا با ارائه ضمانت‌نامه کیفیت مادام العمر به همه خریداران + امکان ارسال رایگان میز ناهارخوری به هر نقطه کشور، خیال شما را بابت خرید بهترین میز ناهارخوری و دریافت آن درب منزل راحت می‌سازد.

گروه مبلمان نامیرا علاوه بر اولویت قرار دادن سلامتی، زیبایی و کیفیت را در طراحی میزناهارخوری لحاظ کرده است. ضمنا با توجه به شرایط اقتصادی خانواده‌ها، قیمت محصولات چوب خود را برای کسب رضایت مشتریان خود کاملا منطقی و با سود اندک محاسبه کرده است. به این ترتیب، امکان بهره گیری از ترکیب استاندارد بودن، زیبایی و شکوه و عمر میزهای ناهارخوری در خرید میزناهارخوری نامیرا برای همگان با هر سطح درآمدی وجود دارد.دیگر چه می‌خواهید؟