رنگ های فصلی

تغییر فصل ها بهترین منبع الهام برای طرح دکوراسیون هستند.آبی های زمستانی، قرمز ها و نارنجی های پاییزی، سبز های بهاری، صورتی ها و زرد های گرم تابستانی….(این ترکیب ها بی پایان اند.)

 

هر فصلی رنگ های خود را دارد و حالت های هر زمان از سال می تواند به تصویری برجسته و تاثیرگذار برای اتاق های خانه شما تبدیل شود.اجازه دهید محیط بیرون به ایده ای برای فضای داخلی تان تبدیل شود.مثلا اگر به دنبال احساسی دنج و پاییزی برای اتاق مطالعه یا نشیمن هستید، به بیرون بروید و از درخت ها که به خرمایی و طلایی تغییر رنگ می دهند، عکس بگیرید و از آن به عنوان منبع الهام استفاده کنید.برگ های منحصر به فرد و جذاب را جمع آوری کنید و آن ها را با رنگ های انتخابی تان می خواهید در جهان بیرون وجود دارند، تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن آن ها است.

اگر اتاقی با منظره زیبا دارید، هنگام انتخاب طرح رنگ، رنگ های محیط بیرون را نیز در نظر بگیرید. در این تصویر رنگ قرمز و زرد باغ تابستانی، توجه را به بیرون جلب می کند.چوب ساده و سفید شفافی که در داخل استفاده شده، حواس را پرت نمی کند.

بهار

رنگ های بهاری روشن و زنده اند.آن ها شامل صورتی و آبی ملایم، بنفش، زرد و سفید به همراه برگ های سبز-زرد هستند.رنگ های بهاری معصوم و فریبنده اند از این رو برای زندگی جذاب و خوشایند هستند. آن ها انتخاب مناسبی برای نشیمن های آفتابی، اتاق های خواب، اتاق های کودکان و آشپزخانه ها هستند.همچنین می توانند اتاق های گرفته و دلگیر را روشن تر کنند.اگر به دنبال طرح های غیر رسمی یا روستایی هستید، رنگ های بهاری انتخاب مناسبی اند. آن ها را با گل ها، تصاویر و وسایل روشن همراه کنید.

تابستان

خورشید درخشان، گیاهان سبز شاداب و سواحل گرم که الهام بخش روشنی های اثر بخش اند، رنگ های تابستانی را می سازند.رنگ های تابستانی را از میان صورتی های غلیظ، زرد شنی، لیمویی، پرتقالی، سبز های غلیظ، قرمز های ارغوانی و فیروزه ای براق انتخاب کنید.این رنگ ها در اتاق های آفتابی یا اتاق هایی که نور نارنجی بعد از ظهر را دریافت می کنند، جلوه بهتری دارند.رنگ های تابستانی درخشان تر برای حمام ها، ورودی ها و اتاق کودکان یا نشیمن های مدرن بسیار مناسب اند.آن ها رنگ های خارق العاده ای برای دیوار های تاکیدی و نیز برای ایجاد تاکید در اکثر طرح های با رنگ طبیعی اند.

پاییز

قهوه ای های تند، قرمز های زنگاری، نارنجی های غلیظ و طلایی ها رنگ های پاییزی را ایجاد می کنند.این رنگ های گرمی اند که اتاق های گرفته را شاد می کنند و فضایی دعوت کننده به وجود می آورند.رنگ های پاییزی برای فضا های جمعی مانند اتاق نشیمن یا غذا خوری مناسب اند.این رنگ ها ذاتا شهوانی اند، از این رو برای اتاق های خواب مناسب اند. رنگ های پاییزی با تونالیته های چوب طبیعی و بافت های گرم مانند پشم، چرم و قالی های لطیف خوب جلوه می کنند.

زمستان

رنگ های زمستانی، لطیف و رویایی اند.آن ها شامل نقره ای ها، سفید ها، خاکستری ها و آبی-خاکستری ها( رنگ آسمان نقره ای، دریای طوفانی و برف خنک) هستند. برخلاف تصور، رنگ های زمستانی در اتاق های آفتابی بسیار خوب به نظر می رسند.آن ها برای اتاق های شمالی بسیار سرد اند.آن ها خالص و برازنده اند و برای اتاق های نشیمن رسمی، آشپزخانه های مدرن و اتاق های خواب آرام بخش بسیار مناسب اند. لوازم و مبلمان براق یا نقره ای بر احساس افسونگری اتاق های زمستانی تاکید می کنند.

منبع: همنشینی رنگ ها در خانه-انتشارات بیهق کتاب