بهترین جای قرارگیری بوفه در خانه

مطمئنا شما هم در جهیزیه عروس خانم‌ها یا بخش پذیرایی خانه‌ها، بوفه ای را دیده‌اید که در آن ظروف و وسایل عموما شیشه‌ای چیده شده‌اند. این بوفه‌های زیبا که در انواع ساده یا حتی تاجدار ساخته می‌شوند، یکی از عناصر مفید مبلمان هستند که با دو هدف مرتب سازی ظروف و زیبایی بیشتر پذیرایی استفاده می‌شوند. مساله انتخاب بهترین مکان قرار دادن بوفه، ویترین یا شلف در خانه‌ها کمی چالش‌زاست.

در خانه‌های معمولا 60 و 70 متری به اصطلاح قوطی کبریتی باید همیشه بهترین استفاده از فضاها را داشت. در این مطلب می‌خواهیم نکاتی را در مورد بهترین جای قرار گرفتن بوفه در پذیرایی خانه را مرور کنیم. این مطلب به درد شما، خانم‌هایی باسلیقه‌ای می خورد که با وجود محدودیت فضا، باز هم به فکر دکوراسیون منزل خود هستید. پس با دقت با ما همراه باشید.

 

جای ویترین در منزل

مناسب ترین جای قرار گرفتن بوفه و ویترین در دکوراسیون منزل

بوفه نقش مهمی در نمای شیک پذیرایی خانه‌ها دارد. این بوفه ها با درهای شیشه‌ای خود، جایگاه ظروف چینی و کریستال گرانقیمتی هستند که می‌توانند با ظاهر پر زرق و برق خود، جلوه ایده‌آلی به خانه‌ها ببخشند. مساله مکان این آیتم از اهمیت بالایی برخوردار است. به موقعیتی فکر کنید که بوفه یا ویترین بسیار شیک و گرانقیمتی را خریده‌اید ولی نادانسته یا از تنگی جا، آن را  در جای نامناسبی مثلا هال کوچکی قرار داده‌اید که به سرویس بهداشتی ختم می‌شود. اگر بخواهیم واضح صحبت کنیم، باید بدانید که با چنین انتخاب مکانی برای بوفه بسیار شیک خود، در واقع یک تکه الماس را به قعر چاه انداخته‌اید. این چیدمان و جانمایی نه تنها خانه شما را زیباتر نکرده بلکه فضای رفت و آمد به اتاق خواب را تنگ خواهد کرد. چه بسا مدت زمانی بعد این مشکل رفت و آمد سبب شود که بوفه خود را روانه انباری‌تان کنید!!!

با این توضیحات احتمالا به اهمیت چیدمان مناسب بوفه در خانه کوچک پی برده‌اید. پس اگر می‌خواهید با خرید بوفه و ویترین به مرتب سازی وسایل پذیرایی خود کمک کنید و در ضمن با آن، محیط پذیرایی خود را شیک‌تر کنید، بهتر است  اطلاعاتی درباره محل قرار دادن بوفه در پذیرایی داشته باشید:

 

جای بوفه در پذیرایی

تناسب سبک بوفه با سایر مبلمان

در گام اول باید دقت کنید که بوفه شما با سایر مبلمان منزل هماهنگی داشته باشد. این هماهنگی به همگونی و هارمونی سبک خانه شما کمک می‌کند. هر چقدر هم در اصول طراحی دکوراسیون منازل بگوییم که سلیقه شما بر سبک‌های مبلمان اولویت دارد ولی به نظر شما مضحک نیست که در خانه‌ای مدرن و مینمالیست که همه مبلمان ظاهری ساده و جم و جور دارند، یک بوفه تاجدار بسیار منبت کاری شده و پر از طرح‌های شاخ و برگ‌های اسلیمی به چشم بخورد؟ پس دقت نمایید که اگر سبک خانه شما مدرن است، بوفه‌تان نیز حتی الامکان ساده و شیک انتخاب شود. این بوفه‌ها برای سبک مدرن، طرحی ساده و حتی بدون درب و شیشه دارند. ولی اگر سبکتان کلاسیک است، بوفه تاج‌دار ایده خوبی است.

 

بوفه کجای پذیرایی باشد

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل

بهترین جای مناسب بوفه در خانه

‌خب از سایز و سبک بوفه که بگذریم، باید فکری نیز برای بهترین مکان قراردادن بوفه در پذیرایی کنیم. باید بوفه را نیز به دیوار چسباند و فاصله‌ای بین دیوار و بوفه وجود نداشته باشد. برای این‌که نمای زیبای بوفه به عنوان یک نقطه کانونی حفظ شود، بهتر است اطراف آن خلوت باشد. در ادامه چند مورد از فضاهای مناسب برای قرار گرفتن بوفه را در پذیرایی خانه‌ها بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید از بین این فضاها، برحسب چیدمان خانه و خلاقیت خود، بهترین فضای ممکن را برای بوفه و سایر مبلمان منزل خود انتخاب کنید:

قراردادن بوفه نزدیک میز ناهارخوری

بهترین مکان برای بوفه‌ها در برخی خانه‌های بزرگ، نزدیک میز ناهار خوری است. چون ظروف داخل بوفه در مهمانی‌ها استفاده می‌شود. اگر محل بوفه و میزناهارخوری نزدیک بهم باشند، چیدن ظروف بوفه روی میزناهارخوری آسان‌تر خواهد بود.

مکان مناسب بوفه در کنج پذیرایی

برخی ویترین‌های سبک کلاسیک را می‌توان در کنج اتاق قرار داد تا نقطه کانونی زیبایی در گوشه منزل پدید آورد. در این بخش، بوفه به صورت اریب یا کج قرار داده می‌شود و وسایل درون آن به خوبی دیده می‌شوند.

قراردادن بوفه بین مبلمان

بوفه را کجای خانه بگذاریم؟ می‌توان بوفه را در مکانی بین  مبلمان قرار داد مثلا اگر در فضای بین مبل تک نفره و کاناپه، یک بوفه شیک قرار دهید، سبک خانه شما بسیار شکیل و باشکوه خواهد بود.

بوفه روبه روی مبلمان

اگر ظروف شیشه‌ای و چینی خانه شما زیاد است و می‌خواهید آن‌‌ها را در بوفه بچینید، ولی هیچ ایده ای برای جای بوفه ندارید، بهتر است به جای نصب تابلوهای نقاشی و … روی دیوار روبه روی مبلمان، بوفه خود را در این جا نصب کنید. بوفه به عنوان مرزی بین پذیرایی و راهرو عمل می‌کند . این کار این دیوار را به مرکز توجه خاصی تبدیل کرده و  ضمنا زیبایی ظروف شما را بیش از پیش نمایان می‌کند.

 

چیدمان مناسب بوفه در خانه کوچک

چیدمان مناسب بوفه در خانه کوچک

در خانه‌‌های کوچک امروزی، تلاش می‌شود که مبلمان‌های غیرضروری خریداری نشود تا بتوان استفاده بهینه‌ای از فضای در دسترس داشت. خرید بوفه و ویترین در خانه‌های کوچک چندان توصیه نمی‌شود. ولی اگر باز هم اصرار به تهیه بوفه دارید،  می‌توانید در آپارتمان‌های متراژ پایین، از ویترین‌های آینه‌دار استفاده کنید که خانه شما را بزرگتر نیز نشان خواهند داد.

بیشتر بوفه‌ها در گدشته در سایزهای بزرگ ساخته می‌شدند ولی در حال حاضر با توجه به متراژ خانه‌ها  و نگاه مینمالیستی طراحان، بوفه‌های کلاسیک در برخی منازل جای خود را به شلف‌های دیواری داده اند. همچنین استندها نیز در تنوع طرح‌ها و زیبایی در مقایسه با بوفه‌ها دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند.

ویترین‌های امروزی را با کمی خلاقیت و سلیقه می‌توان در هر بخش مناسب از منزل قرار داد ولی کارشناسان طراحی داخلی نامیرا، مثلث نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه را فضای خوبی برای این آیتم دکوراتیو می‌دانند. حتی اگر فرد کتابخوانی هستید، می‌توانید کتاب‌های خود را نیز در این ویترین‌ها قرار دهید. کسی شما را از این جانمایی و چیدمان منع نمی‌کند.

البته برخی از بوفه‌ها نیز با عنوان بوفه کوتاه وجود دارند. این بوفه‌ها به خاطر ارتفاع کوتاهشان به این نام معروف شده‌اند. این بوفه‌ها را می‌توان در میان فرورفتگی دیوارها جای داد.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: دکوراسیون پشت تلویزیون

نتیجه‌گیری

تاکنون ایده‌های مختلفی درباره بهترین مکان قرار دادن بوفه در منازل امروزی را بررسی کردیم. ولی باز هم تکرار می‌کنیم بهتر است این آیتم را با توجه به سبک و دکوراسیون منزل خود خریداری نمایید. اگر در پی خرید انواع بوفه و ویترین‌ها از بهترین جنس و کیفیت و هم چنین نهایت زیبایی هنر ایرانی هستید، نگاهی به کاتالوگ اینترنتی بوفه‌های نامیرا به شما در انتخاب بهترین بوفه مناسب با سلیقه و سبک منزلتان کمک خواهد کرد. شما می‌توانید انواع بوفه و ویترین‌های شیک و جدید را به همراه قیمت ببینید و با ویژگی‌های آن آشنا شوید. همچنین می‌توانید خرید اینترنتی بوفه و ویترین مطمئن را با ضمانت مادام‌العمر و ارسال رایگان به سراسر کشور عزیزمان ایران از طریق فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون نامیرا تجربه کنید. سپس بعد از دریافت بوفه و ویترین خود درب منزل، با توجه به ذوق و هنر خود و ایده‌هایی که به عنوان بهترین جای قرار گرفتن بوفه در پذیرایی خانه و … مطرح کردیم، به هرچه زیباترشدن خانه خود کمک کنید.