8 ترفند طراحی داخلی هوشمندانه برای تغییر خانه شما

این که آیا شما به تازگی نقل مکان کرده اید یا به دنبال انتخاب سریع خانه هستید ، ما ترفندهای طراحی داخلی نوینی را مستقیماً از طرف متخصصان داریم. این نکات بسیار آسان است ، می توانید با کمی تلاش و هزینه آنها را انجام دهید.

بعضی اوقات کوچکترین کارها بیشترین تأثیر را می گذارد. این می تواند اضافه کردن آینه ، نقاشی ، لامپ یا حتی یک گیاه باشد. شاید شما بخواهید دیوارهای خود را کاغذ دیواری کنید ، یک اتاق را روشن تر کنید یا گرمای زیادی به فضای زندگی خود اضافه کنید. نگاهی به این نکات طراحی هوشمندانه بیندازید و ببینید چگونه می توانند الهام بخش شما باشند!

  1. اتاق های کوچک را با رنگ های سبک رنگ کنید

اتاق نشیمن در بالا نمونه ای عالی از چگونگی به حداکثر استفاده رساندن فضای کوچک زندگی است. پنجره های بزرگ ، دیوارهای با رنگ روشن و استفاده استراتژیک از آینه ها نشان دهنده تابش نور طبیعی داخل درب ها و پنجره ها است

.یک راز کلاسیک طراحی داخلی دیگر. استفاده از آینه ها باعث توهم بصری فضای اضافی می شود ، و نشان دادن یک اتاق کوچک بزرگتر از آنچه در واقع به نظر می رسد. در طرف مقابل ، نقاشی یک اتاق با رنگ های تیره باعث می شود کوچکتر احساس شود.

  1. برای اضافه کردن نور از آینه های تزئینی استفاده کنید

همانطور که مشاهده کردید ، برای بزرگتر نشان دادن فضای کوچک ، آینه ها عالی هستند. برای اتاق های بزرگتر یا اتاقی با نور طبیعی کمتر ، قرار دادن آینه ها به طور مستقیم از طریق پنجره ها باعث افزایش روشنایی می شود. از آینه های تزئینی به عنوان اثر  هنری می توان برای پر کردن فضای خالی دیوار استفاده کرد. آینه های بزرگ یا کوچک ، نور و بعد را به فضای زندگی شما می افزاید.

  1. الگوهای و بافت ها ، قدیمی و جدید ، گران و ارزان را با هم ترکیب کنید

از ترکیب آن نترسید! مشکلی با قرار دادن میراث خانوادگی در کنار مبل مدرن شما وجود ندارد. همه دکوراتورهای داخلی خوب به شما خواهند گفت که هدف اصلی برای تزئین خانه شما ایجاد طرحی است که منعکس کننده شخصیت و سبک شما باشد.

میز عتیقه که  داستان پدر بزرگ شما بوده، این داستان گذشته شما را روایت می کند. مبل مدرنی که عاشق آن شدید و به سادگی آن را می خرید ، همچنین داستانی را نشان می دهد ، داستان فعلی شما . هیچ دلیلی نمی تواند حال و گذشته را نتواند به زیبایی در کنار هم بگذارد.

همین کار را می توان برای هنر نیز گفت. اکنون ممکن است بخواهید یک نقاشی از سالوادور دالی را در همان دیوار در کنار یک یک نقاشی از کلود مونه قرار ندهید ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها نتوانند در یک اتاق با هم باشند. ترکیبی منحصر به فرد از مبلمان ، فرش یا بالش های جفت شده با رنگ ها و الگوهای متنوع می تواند گرما و بافت را به فضای زندگی شما وارد کند.

4- سعی کنید از رو مبلی استفاده کنید تا طراحی اتاق نشیمن خود را تازه کنید

برای اتاق نشیمن خود به ایده های طراحی داخلی نیاز دارید؟ رو مبلی اغلب ایده بدی  به نظر می رسند ، اما آنها راهی عالی برای تغییر ظاهر مبلمان شما برای بازتاب فصول هستند. این پوشش هایی که به راحتی از بین می روند به شما امکان می دهند بدون نگرانی از کثیف شدن مبل به خاطر میهمان ها  و حیوانات خانگی از زیبایی خاصی برخوردار شوید. رو مبلی در واقع در هر اتاق بسیار عالی هستند ، مخصوصاً مواردی که بچه های شما وقت زیادی را می گذرانند!

5- سبدهای حصیری را برای ذخیره اضافی اضافه کنید

سبدهای حصیری یا سبدهای ساخته شده از هر ماده ، راهی اقتصادی و زیبا برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی به هر اتاق است. از سبد ها می توان برای کتاب ، مجله های معماری و تزئینات ، اسباب بازی ها ، دستمال ها استفاده کرد. قرار دادن سبد های حصیری کوچک پر از میوه و سبزیجات روی میز شما یک ترفند هوشمند طراحی داخلی برای آشپزخانه شما است. این سبد ها به عنوان فضای ذخیره سازی و یک نقطه کانونی چشم نواز است.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: ست کردن مبلمان با فرش و پرده

6.از آنچه  دارید برای طراحی استفاده کنید تا بودجه را کاهش دهید.

 

هنگامی که طراحی داخلی شما به لوازم جانبی احتیاج دارد ، به جای اینکه به فروشگاه دکوراسیون منزل بروید ، به آنچه که در حال حاضر دارید ، دقت کنید. در اینجا چند ایده برای استفاده مجدد از  مواردی که قبلاً در خانه دارید وجود دارد.

 

سینی های چوبی ، آکریلیکی ، فلزی یا نقره ای را میز ها قرار دهید.

شمع ها را گیاهان روی میزهای کنار مبلی و میزهای جلو مبلی قرار دهید.

از کتاب های کودکان برای اتاق آن ها قاب درست کنید.

محبوب ترین کتاب های خود را در کتاب خانه ای جمع کنید تا عنصر طراحی عمودی اضافه شود.

  1. یک رک لوازم در آشپزخانه خود آویزان کنید

ما زمان زیادی را در آشپزخانه خود صرف تهیه غذا و سرگرمی می کنیم ، بنابراین به نظر می رسد مناسب است که فضاهای آشپزخانه مستحق طراحی  داخلی  خاصی باشند. یکی از بهترین ترفندهای طراحی آشپزخانه که کاربردی و زیبا است ، اضافه کردن حلق آویز است.

یک حلق آویز به شما امکان می دهد تا وسایل آشپزی خود را به نمایش بگذارید و فضای کابینت را آزاد می کنید. آنها در اندازه ها و سبک های مختلفی وجود دارند ، بنابراین فضای آشپزخانه خود را قبل از خرید اندازه گیری کنید. مطمئن باشید برای رک ها  و قابلمه های جدیدی که می خواهید بخرید کمی پول اضافی اختصاص دهید!

  1. با گیاهان از رنگ سبز استفاده کنید.

اضافه کردن گیاهان به فضای زندگی شما یک روش ارزان برای افزودن رنگ و بافت است. نه تنها گیاهان زیبا هستند بلکه می توانند به تمیز کردن هوا در خانه شما کمک کرده و رطوبت را کنترل کنند. گیاهان خانه با جذب آلاینده ها و از بین بردن گازهای مضر از هوا ، خانه شما را سالم نگه می دارند. به علاوه ، آنها خانه شما را زنده تر می کنند!