10 اشتباه رایج در خرید مبلمان

فراموشی برای اندازه گیری مبلمان

برای خریدن مبلمان از اندازه اتاق غافل نشوید. پیش از آن كه برای خرید اقدام كنید؛ اتاق خود را اندازهگیری كنید و بعد متناسب با فضا، اقدام به خرید كنید. بسیاری از فروشندگان مبلمان از انتخاب خریداران شگفت زده میشوند؛ به دلیل آن كه خریدار غافل از اندازه گیری اسباب و وسایل خود بوده و یا راهرو، درها، آسانسور و حتی پله ها را در نظر نگرفته تصمیم به خرید مبلمان جدید میگیرد.

نادیده گرفتن مقیاس

گاهی در فروشگاه ممكن است مبلمانی خیلی بزرگ و یا خیلی كوچك به نظر برسد، اما این دلیل كافی نیست. با آن كه در لحظه خرید مبلمان درفروشگاه تصمیم گیری خیلی سخت است، ولی از مقیاس مبلمان مطمئن شوید، بعد اقدام به خرید كنید.

درنظر نگرفتن رنگ

در نمایشگاه و فروشگاه های مبلمان به علت تعدد، ممكن است پر رنگ یا كم رنگ بودن رنگ مبلمان به نظر نیاید. بنابراین باید به این مسئله توجه كنید كه چه رنگی متناسب با خانه شماست. شاید شما مبلمانی را در فروشگاه ببینید كه رنگی مسحور كننده داشته باشد، ولی در خانه چنین نباشد. بهتر است همراه با خود یك نمونه رنگ داشته باشید. به عنوان مثال كوسن یا بالشی را كه هماهنگ با وسایل خانه است، همراه داشته باشید تا بهتر بتوانید رنگ مبلمانتان را انتخاب كنید. اگر از طریق اینترنت میخواهید خرید كنید، به رنگ مبلمان در مانیتور دقت كنید یا بهتر است كه از فروشگاه درخواست پارچه مبلی را كه پسنده اید بكنید تا راحت تر بتوانید انتخاب كنید و خرید بهتری داشته باشید.

توجه به مد روز بودن

بهتر است برای خرید مبلمان توجه زیادی به مد روز بودن نداشته باشید. خریدی بكنید كه سالها با خیال راحت از آن استفاده كرده و از خریدتان احساس رضایت و آسایش داشته باشید. البته در انتخاب رنگ و سبك دقت كنید. توجه داشته باشید كه مبلمان هایی كه به مد روز هستند، خیلی زود دمده میشوند و پس از چند ماه دیگر از خریدتان هیجان زده نیستید.

نادیده گرفتن این كه چه كسانی از مبلمانتان استفاده می‏كنند

قبل از خرید مبلمان، اطمینان حاصل كنید كه میخواهید چگونه از آن استفاده کنید. مثال از آن برای تماشای تلویزیون استفاده می‏كنید یا در حال خوردن غذای عصرانه و یا قرار است كودكان از آن استفاده كنند. به عنوان مثال اگر مبل شما رنگی باشد، برای كسانی كه بچه دارند یا در خانه شان حیوان خانگی است، اصلا

مناسب نخواهد بود.

قبل از خرید مبلمان مورد نظرتان را آزمایش كنید

هنگام خرید مبل یا صندلی راحتی، همیشه كیفیت آن را هم مد نظر داشته باشید. اگر چه زیبایی ظاهری و طراحی هم یكی از اصول مهم است، اما اولویت، راحت بودن است. حتما برای شما پیش آمده كه به مهمانی رفتید و روی مبل یا كاناپهای كه نشستهاید، احساس ناراحتی كرده و بعد از مدتی از نشستن روی آن خسته شدهاید. نشستن روی كاناپههای شیك و مدرن راحت نیست. همیشه سعی كنید از اسباب و وسایل راحت و ساده در منزلتان استفاده كرده و در آن احساس آرامش كنید. دقت داشته باشید كه مبلی كه در فروشگاه امتحان كردهاید برایتان به منزل بفرستند، چرا كه اگر خلاف این باشد، به معنای این است كه فروشنده امانتدار خوبی نبوده و به شما دروغ گفته است. اگر قصد خرید مبلمان را به صورت اینترنتی دارید، بیشتر دقت كنید. پس از انتخاب، حتما به فروشگاه بروید و مبلمان مورد نظرتان را بررسی كنید كه مشكلی نداشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید كه در موقع خرید دراور یا بوفه، در و كشوهای آن را باز و بسته كنید كه مشكلی نداشته باشد.

در بلاگ نامیرا بیشتر بخوانید: انواع سبک مبلمان

انگیزه فقط برای خرید مبلمان

فقط صرف خرید مبلمان بدون در نظر گرفتن موارد گفته شده در بالا،بزرگترین اشتباهی است كه افراد مرتكب میشوند. گاهی دیده شده است كه افراد توجهی به قیمت اجناس نكرده و حتی اگر قیمت نامعقولی هم از سوی فروشنده عنوان شود، بدون مقاومت، آن را پرداخت می‏كنند. اما خیلی مواقع دیگر هم قیمتها به نظر خیلی منطقی است و اصال در این جور مواقع مكث نكنید و حتما آن را بخرید. ولی همیشه به یاد داشته باشید كه از تصمیمات عجوالنه پرهیز كنید.