میز ناهارخوری گرد بهتره یا مستطیل شکل؟

اگر یک عنصر اساسی در اتاق ناهار خوری وجود داشته باشد ، بدون شک میز و صندلی هایی است که ما در اطراف آن قرار می دهیم. بنابراین هنگام تصمیم گیری برای اینکه  چه نوع میز ناهارخوری می خواهیم سؤالهای زیادی مطرح شود: از چه موادی باید استفاده کنیم؟ برای چه تعداد نفر اقدام می کنیم؟ کدام روش چیدمان را استفاده می کنیم  ؟

 

در مقاله امروز ما قصد داریم به این جنبه آخر بپردازیم: آیا یک میز ناهار خوری گرد کم جا می خواهیم یا  یک میز مستطیل شکل را ترجیح می دهیم؟ برخی افراد میزهای گرد را ترجیح می دهند و بعضی دیگر عملکرد آنها را نسبت به میزهای مستطیل یا میز ناهارخوری مربع بسیار کم تر می دانند. با این حال ، هر دو مزایای خاص خود را دارند و همچنین برخی از ایرادات خود را دارند. بنابراین ، بیایید آن را شروع کنیم: میز های  گرد در مقابل میزهای مستطیل.

1.موقعیت

یکی از اولین مواردی که باید از خود بپرسید این است که میز ناهار خوری خود را در کجا قرار می دهید. به نظر می رسد که یک میز گرد ، تمام عناصر اطراف آن را به سمت خود می کشاند ، در نتیجه میز (و صندلی ها) از لحاظ بصری بیش از یک میز مستطیل جذابیت دارد. همچنین فضای کمتری را اشغال می کند.

 

با این حال ، برای اتاق های عریض  یک میز مستطیل شکل بهتر است ، زیرا می تواند فضا را بهتر از یک میز گرد پر کند. مزیت دیگر این است که می توان یک میز مستطیل را در برابر یک دیوار قرار داد و هنوز هم کاربردی باشد  و شیک به نظر برسد ، که با یک میز گرد نمی توان این امکان را فراهم کرد.

2.عامل اجتماعی

نکته ای که هنگام انتخاب یک میز باید در نظر داشته باشید این است که چگونه می تواند بر فاکتور اجتماعی اتاق غذاخوری شما تأثیر بگذارد. یک میز ناهارخوری گرد برای زمانی مناسب است که می خواهید مکالمه را در اطراف میز ناهارخوری تشویق کنید. همچنین ، به کسی اجازه نمی دهد که در رأس میز بنشیند ، که برای وقتی  مناسب است که می خواهید از هر نوع سلسله مراتبی اجتناب کنید.

 

در مورد میز ناهارخوری مربع نیز همین موضوع وجود دارد. با این حال میز ناهار خوری مربع فضای بیشتری نسبت به میز ناهارخوری گرد اشغال می کند. و برای همان تعداد نفرات ، بهتر است یک میز مستطیل انتخاب کنید ، زیرا صندلی های  بیشتری برای نشستن ارائه می دهد.

3.ظرفیت

 

همانطور که گفته شد ، میز های ناهارخوری مستطیل از نظر ظرفیتی برتری دارند که ميز ناهار خوري گرد و مربع از آن برخوردار نیستند. تصور کنید که باید تعداد زیادی مهمان را برای نشستن دور یک میز مستطیل قرار دهید – شما به یک میز گرد ناهار خوری خیلی بزرگ نیاز پیدا خواهید کرد!

 

برای مهمانی های بزرگ ، بهتر است یک میز ناهارخوری مستطیل انتخاب کنید ، زیرا فضای بیشتری برای صندلی ها و میهمانان بدست می آورید.

4- جای پا

میز ناهار خوری گرد، مزیت دیگری را ارائه می دهد که به نفع شماست: بیشتر آنها به جای چهار پایه یک پایه دارند ، که باعث می شود جا پا برای شما بیشتر باشد.

 

5- گوشه ها

یکی دیگر از مزایای میزهای گرد این است که آنها هیچ گوشه ای ندارند ، به این معنی که راحت تر و کم خطرتر هستند.

6.به طور خلاصه…

میزهای گرد یک گزینه زیبایی شناختی مهم و دارای مزایای زیادی است. آنها راحت تر ، پر کاربرد ، اجتماعی و هستند: پاها کمتر اذیت  می شوند و به دلیل اینکه گوشه هایی وجود ندارد ، می توانیم از برخوردهای دردناک جلوگیری کنیم. با این حال ، برای استفاده از آنها به یک فضای بسیار خاص نیاز دارید و برای مهمانی های شلوغ مناسب نیستند.

میز مستطیلی رایج ترین نوع میز است ، که نشان دهنده این است که آنها یک گزینه عملی ، کاربردی و راحت هستند. آنها برای اتاق های غذاخوری بزرگ مناسب هستند و در فضای کمتری می توانند از نفرات بیشتری پذیرایی کنند. در یک اتاق کوچک نیز  ، یک میز مستطیل شکل را می توان در برابر دیوار قرار و هنوز هم  کاملا کاربردی است.

 

اما در پایان ، یک عامل مهم دیگر به وجود می آید: سلیقه شخصی. پس از ارزیابی کلیه جوانب مثبت و منفی هر میز ، شما باید سبک خانه خود را مورد توجه قرار دهید و میز مورد نظر خود را انتخاب کنید. گذشته از این ، وقتی میز مناسبی را برای اتاق ناهار خوری خود پیدا کردید ، صرف نظر از شکل آن ، تصمیم گیرنده نهایی شما هستید!